Sıralama

Kutu ve Kart Oyunları

Kutu ve kart oyunları, her yaştan çocuğun eğlenerek oynadığı oyuncaklardandır. Hem bireysel hem de toplu olarak oynanabilen bu oyuncaklar, çocukların bilişsel gelişimini destekler. Yaratıcı düşünebilmeye, hayal kurma becerilerine önemli katkılarda bulunan bu oyuncaklar; son dönemlerde anne ve babalar tarafından sıkça tercih ediliyor.

Kutu ve Kart Oyunları ile Zekâları Gelişen Çocuklar

Çocuklar oyun oynamaktan asla vazgeçmezler. Oyun, çocukların ruh ve beden sağlığı için çok faydalı etkinliklerdendir. Her yaşta farklı bir oyuncakla oynamak isteyen çocuklar, yaşları büyüdükçe far etmeden eğitici oyuncaklara yönelirler. Bebekken oynadıkları oyuncaklar, artık onlara basit gelir. Kutu ve kart oyuncakları, çocukların bu ihtiyacını en iyi şekilde karşılar. Çocuklar, bu oyuncaklarla bir yandan eğlenirler diğer yandan da eğitimsel etkinlikler yapmış olurlar. Ebeveynler kutu ve kart oyunlarını seçerek, çocuklarının bilişsel gelişimlerine katkıda bulunmuş olur.

Kutu ve Kart Oyunlarının Faydaları Nelerdir?

Kutu ve kart oyuncaklarının birbirinden farklı faydaları bulunur. En önemli faydası, çocukların eğitimsel etkinlikler yaparken eğlenebilmesini sağlamasıdır. Bunun yanı sıra şu faydaları vardır:

  • Keşfetme duygusunu geliştirir.
  • Beş duyu organını bir arada kullanmasını ve organize etmesini sağlar.
  • Hafızayı geliştirir.
  • Seçici olmasına katkıda bulunur.

İletişim yeteneklerine katkısı bulunan kutu ve kart oyuncaklarını alırken çocukların, yaşına uygun olanlarını almak lazım. Eğer çocuk, belli bir gelişim düzeyinde değilse onun için alınan oyuncaklarla oynayamayabilir. Çocukların keşif duygusu bu oyuncaklarla gelişir ve farklı durumlar karşısında çözüm üretebilecek duruma gelirler.

Çocukların Konsantrasyon Becerilerini Geliştirir  

Kart oyunları birden fazla kişiyle de oynanabilir. Böylece çocukların sosyal iletişimleri, paylaşma ve alışveriş duyguları da gelişir. Baby Mall’da şu kart oyunları bulunmaktadır:

  • Zekâ kartları
  • Sözcük kartları
  • Game cards
  • Eleştir öğren
  • Flash kart

Bütün bu kart oyunlarıyla çocukların dil ve konuşma becerileri de gelişir. Özellikle aile içinde bu oyunların tercih edilmesi, kaliteli zaman geçirmek açısından oldukça kıymetlidir. Sebze, meyve, taşıt, hayvan, eşya ve renk isimlerini öğrenirler. Kart oyuncaklarıyla çocuklar, okul öncesi dönemde vakit geçirip eğlenirken; hafızalarını geliştirir, mantıksal ilişkiler kurmayı öğrenir.

Son Gezilen Ürünler