Sıralama

KÜLOT BEZLER

Bebeğiniz çok mu hareketliyse ya da tuvalet eğitimine başlayacaksanız, külot bezler tam sizin için. Hem bebeğinizin kısıtlanmadan özgürce hareket etmesini sağlayan hem de ufak kazaların yaşanmasını engelleyen külot bezler, pratik kullanımıyla ebeveynler tarafından sıkça tercih ediliyor.

Külot Bezlerin Farkı

Külot bezlerin bant bezlerden temel farkı yanlarında bant bulunmaması. Bu sayede bantların neden olduğu pişik ve kızarıklıklara, külot bezlerde karşılaşılmaz. Sızdırma ve kayma gibi problemlerin yaşanmaması için bant bezlerde yan bantların sıkı bir şekilde yapıştırılması, bebeklerin bel bölgesinde yara oluşumuna neden olabiliyor. Ancak külot bezler, bebeğinizin cildiyle uyum içinde hareket etme kabiliyetine sahip. Çoğunuzun kilosuna uygun olarak doğru numarayı kullanmanız durumunda, esnek ve yumuşak bel bölgesi sayesinde bu tür sorunlarla karşılaşmazsınız.

Külot bezlerin diğer avantajı ise pratik değişim imkânı sunması. Özellikle bebeğiniz çok hareketliyse ve bez değişimi esnasında zorlanıyorsanız, külot bezleri tercih edebilirsiniz. Külot gibi kolaylıkla giyilebilen bu bezleri, çocuğunuz ayaktayken dahi değiştirebilirsiniz. Külot bezler, bebeğinin altını değiştirmekte zorlanan ebeveynler için de büyük kolaylık sağlamaktadır.

Tuvalet Eğitiminde Ebeveynlerin Yardımcısı

Tuvalet eğitiminin verilmeye başlandığı 2-3 yaş dönemine girildiğinde, pratik çözümlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu dönemde, külot bez kullanımına geçiş yapabilirsiniz. Bant bezler birkaç defa açılıp kapatıldıktan sonra yapışkanlık özelliklerini kaybedebilir. Aynı zamanda, her seferinde bebeğinizi yatırıp bezi çıkarmak zor olacaktır. Diğer yandan, külot bezleri kolaylıkla indirebilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Buna ek olarak, külot bezler tuvalet alışkanlığı edinmeye çalışan bebeklerin kıyafetlerini indirmeyi öğrenmeleri açısından da avantaj sağlamaktadır. Külot bezleri giydirirken, bebeğinizin belden aşağısının tamamen soyulması gerekir. Kış aylarında ebeveynleri tercih noktasında düşündürebilir. Ancak kullanımı çok pratik olduğu için, sorun yaşamazsınız.

Doğal ürünlerden elde edilen, yumuşak, emiş gücü yüksek, nefes alabilen, sızdırmayan, bel ve bacak bölgesini sıkmadan tamamen saran külot bezleri tercih edilmelidir. Çocuğunuzun yaşam kalitesinin düşmemesi, uyku düzeninin bozulmaması için cildini kuru bırakan külot bezler kullanılmalıdır. Cildi kuru kalan bebeklerde, pişik ve kızarıklık gibi sorunlar ortaya çıkmaz. Çocuğunuz için en iyi külot bezi, farklı marka seçenekleriyle Baby Mall ürünleri arasından bulabilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler