Keçi Devam Sütleri

Keçi devam sütleri, kemik gelişimi için gereken özel bir üründür. 6 aylık olan bebekler için kullanılan bu ilave gıda, demir ve kalsiyum açısından zengindir. C ve D vitamini ile zenginleştirilen keçi devam sütleri, bebeğin sağlıklı beslenmesini ve karnının doymasını sağlar. Sütü az olan ya da annelerin de tercih ettiği bu vitamin ve mineral deposunu, Baby Mall bebek mamaları kategorisinde bulabilirsiniz.

Anne sütü, tartışmasız en yararlı besin kaynağıdır. Ancak bebekler, 4. ya da 6. aya ulaştıklarında anne sütü ile doymayabilir. Bu yüzden, organik ürünler kullanılarak üretilen ek gıdalara geçmek gerekebilir. Gerçek keçi sütü kullanılarak üretilen keçi devam sütleri, bebekler için ideal besin takviyeleri arasındadır. Keçi sütü, sadece bebekler için değil yetişkinler için de önerilir. Keçi devam sütleri içinde bulunan kalsiyum ve fosfor, bebekler için çok yararlıdır. Kolayca sindirilebilen ürün, laktoz oranının az olmasından dolayı tercih edilir. En önemli özelliği ise, gaz ve şişkinlik sorunları yaşatamamasıdır.

Keçi Devam Sütünün Hazırlanışı

Keçi devam sütü kolayca hazırlanır ve kullanır. Ürünü hazırlamadan önce, kendi el hijyeninize de dikkat etmelisiniz. Ürünü hazırlamadan öncel ellerinizi yıkamalısınız. Bunun yanı sıra biberonu, biberon başlığını ve emziği temizleyip 10 dakika kaynatın. Daha sonra;

  • İçme suyunu kaynatın ve soğuması için bekletin.
  • Soğuyan suyu biberona ekleyip, içine bir ölçek keçi devam sütü koyun.
  • Ardından biberonu sallayın ve keçi devam sütünün suyla iyice karıştığından emin olun.
  • Eğer suyun az olduğunu düşünüyorsanız, tekrar su ilave edin.

Bu aşamalar uygulandıktan sonra, keçi devam sütü hazır olacaktır. Bebeğinizin gelişimini en iyi şekilde sürdürmesi için gerekli olan ürün, gereken vitamin ve mineralleri barındırmaktadır. Vitamin ve mineral değeri yüksek olan keçi devam sütleri, bağışıklık için çok faydalıdır. Daha az bakteri içeren keçi sütü, sütü yeterli olmayan anneler tarafından sıkça tercih edilir. Anne sütüne yakın bir besin değerine sahip olan keçi devam sütü, ek gıdaya geçmesi gereken bebekler için de idealdir. Keçi devam sütleri, bebeklerin yaşlarına göre üretilir. Ürünlerin üzerindeki 1, 2 ve 3 sayıları bebeklerin yaşlarını belirtir. Ürünü seçerken, buna dikkat etmelisiniz.

Son Gezilen Ürünler