Sıralama

Kaşık Mamaları

Kaşık mamaları, uzman doktorunuzun tavsiyesine ve bebeğinizin gelişim durumuna göre 4. ya da 6. aydan itibaren başlanan ek gıdalar arasında yer alır. Sağlıklı beslenmek, bebeklerin fiziksel ve ruhsal gelişimi için önemlidir. Anne sütü, 6 aylık olana kadar bebeklerin sağlıklı beslenmesini ve gereken besinleri almasını sağlar. Ancak, bu dönemden itibaren bebekler anne sütüyle doymaz ve ek gıdalara ihtiyaç duyar. Baby Mall’da bebeklerin ihtiyacı olan kaşık maması çeşitleri bulunur.

Bebeklerin sağlıklı bir biçimde büyümesi ve karınlarının doyması için katı gıdalara, adım adım geçilmelidir. Formüllerinde farklı besinlerin bulunduğu kaşık mamaları, bebeklerin katı gıdalara geçmesini sağlayacak ürünlerdendir. Bebeklerin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin ilave edildiği kaşık mamaları, günlük olarak verilir. Bu dönemde, bazı bebeklerin iştah sorunları olabilir. Kaşık mamaları bilhassa bu durumdaki bebeklerin iştahını açar. Sebze ve meyve yemek istemeyen bebekler, içerisinde sebze ve meyvelerin bulunduğu kaşık maması ile bu ihtiyaçlarını da karşılamış olurlar.

Kaşık Mamalarının İçeriği

Kaşık mamalarının içeriğinde temel olarak tahıllar bulunur. Tahılların dışında vitamin ve mineral yüklü sebze ve meyvelerin de yer aldığı ürünlerde ayrıca;

  • Bal
  • Pekmez
  • Peynir

 

bulunur. Ek gıdaya geçen bebeklerin tüketebilecekleri kaşık mamaları, biberon gıdalarıyla aynı özelliklere sahip değildir. Biberonla verilen devam sütleri, anne sütü niteliğindedir. Ama kaşık maması ek gıdadır ve bebeğin farklı besin öğelerini almasını sağlar. Genel olarak 6. aydan itibaren başlanan kaşık mamaları, doktorun tavsiyesine bağlı olarak 4. aydan itibaren de kullanılmaya başlanabilir. En önemli faktör, bebeklerin sindirim sisteminin kaşık mamasına uygun bir duruma gelmesidir.

Lezzetli Karışımlarla Sağlıklı Beslenen Çocuklar

Baby Mall’da farklı markalara ait, geniş bir skalada ek gıdalar bulunur. Bebeğinizin sağlıklı beslenebilmesi ve huzurlu olması için gerekli olan kaşık mamaları arasında sütlü, meyveli ve yoğurtlu meyveli ürünler vardır. Bebeklerin güzel ve rahat bir uyku uyuması için de gerekli olan kaşık mamalarında, sağlığa zarar veren herhangi bir madde kullanılmaz. Renklendirici ya da ek şekerin bulunmadığı ürünleri, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ek gıdalar, bebeklerin iştahını açar ve sağlıklı bir biçimde büyümelerini sağlar.

Son Gezilen Ürünler