Sıralama

ISLAK TEMİZLEME MENDİLLERİ

Islak temizleme mendilleri, bebekler için özel olarak üretilmektedir. Çünkü bebeklerin cildi özellikle ilk 6 ay, dış dünyaya karşı çok hassas ve duyarlıdır. Henüz vücutları mikrop ve bakterilere karşı bir savunma mekanizması geliştirememiştir. Bu dönemde bebeklerin cildi oldukça geçirgen olur. Ne yazık ki kimyasal maddeleri emmeye elverişlidir. Diğer yandan, ıslak temizleme mendilleri, en çok bu dönemde kullanılmaktadır. Hatta ıslak temizleme mendillerinin, bebeklerin hassas ve geçirgen cildinin neredeyse her yerine temas ettiği de unutmamalıdır. O yüzden, ıslak temizleme mendilini seçerken özenli ve dikkatli davranmanız gerekir.

Islak Temizleme Mendilleri Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Islak temizleme mendilleri arasından, yeni doğan bebekler için özel olarak üretilmiş olanlar tercih edilmelidir. Yetişkinler için üretilen ve içerisinde çeşitli kozmetik maddelerin yer aldığı ürünler, kesinlikle bebeklerde kullanılmamalıdır. Çok amaçlı kullanım için üretilen ıslak temizleme mendilleri de, bebeklerin cildine temas ettirilmemelidir. Kimyasal kokular, alkol, SLS, parfüm ve paraben gibi maddeler bebeklerde duyarlılığa ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bunun yerine, bakteri ve mikroplardan arındırılmış saf su, pamuk ve hafif ya da az kokulu yağların kullanıldığı ıslak temizleme mendilleri tercih edebilirsiniz. Saf suyla üretilen temizleme mendilleri ile bebeğinizin pH değerini koruyabilirsiniz. Islak temizleme mendilini almadan önce içeriğine bakarak kimyasal katkılı ürünlerden uzak durabilirsiniz.
  • Bebeğinizin cildinin tahriş olmaması ve pişik oluşumunun engellenebilmesi için, organik özellikler taşıyan ıslak temizleme mendilleri önceliğiniz olmalıdır. Özellikle bebeğinizin cildini tahriş etmeyecek yumuşak dokulu organik ıslak temizleme mendillerini kullanabilirsiniz. İyi bir ıslak temizleme mendili, bastırmanıza gerek kalmadan, hassas dokunuşlarla bebeğinizin cildini temizlemenize olanak sağlar. Yetişkinlere kıyasla çok ince olan bebek ciltlerini tahriş etmemek için özenli ve titiz davranılmalıdır.
  • Alacağınız mendilin dermatolojik, hijyenik ve klinik testlerden geçmiş olduğundan emin olmalısınız. Islak temizleme mendilleri kullanılırken el ve ağız bölgesine özellikle dikkat edilmelidir. Hatta el ve ağız bölgesi için özel olarak üretilen ıslak temizleme mendillerini kullanabilirsiniz.

Baby Mall’da bebek bezi gibi sürekli ihtiyaç duyacağınız ıslak temizleme mendillerini de bulabilir, bir tıkla evinizde teslim alabilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler