Sıralama

Göğüs Ucu Çıkarıcılar

Özellikle yeni doğan bebekleri olan anneler için, bebeklerini doğru şekilde ve zamanında emzirmek en büyük önceliktir. Emzirmek, hem bebeklerin sağlığı ve beslenmesi için, hem de anne ve bebek arasındaki bağın güçlenmesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle, emzirme döneminde annelerin karşılaştığı bazı problemlerin giderilmesi ya da bu problemlerin oluşmasının engellenmesi için çeşitli ürünlerin kullanılması tavsiye edilir.

Her annenin doğum sonrasında göğsünden salgılanan süt miktarı ve göğüs uçları birbirinden farklıdır. Doğum sonrası karşılaşılan emzirme problemlerinin en başında gelenlerden biri de, annenin göğüs uçlarının yeteri kadar dışarı çıkmamasıdır. Özellikle doğum sonrasında bazı annelerin göğüslerinin normalden fazla sütle dolması ve bu nedenle de göğüs ucunun tamamen düzleşmesi ve gerginleşmesi sık karşılaşılan durumlardan biridir. Düzleşen meme, bebeğin memeyi kavramasını zorlaştıracak ve emzirmeyi de konforsuz hale getirecektir.

Annenin göğsünde biriken süt nedeniyle göğüs uçlarının çıkmaması durumunda kullanılan göğüs ucu çıkarıcı malzemeler, hem anneleri rahatlatır hem de bebeklerin emzirilmeleri için kolaylık sağlayan yararlı olan ürünlerin başında gelir.

Göğüs Ucu Çıkarıcılar Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Göğüs ucu içe doğru dönük ya da çıkıntılı olmayan annelerin kullandığı göğüs ucu çıkarıcılar kullanıldığında, meme ucunuz kolayca dışarı çıkar. Bebeğiniz emzirme pozisyonundayken, göğüs ucu çıkarıcıyı göğsünüze dayamanız ve nazikçe sıkmanız yeterli olacaktır. Bir kere de olmuyorsa aynı işlemi 3 ya da 4 kere tekrarlamanızda bir sakınca yoktur. Tek elinizle ve acı duymadan kullanabileceğiniz bu ürün, BPA ve BPS içermeyen özel bir formülle üretilir. Bebeğinizin ve sizin sağlığınız için zararlı değildir. Bu koruyucu ve yardımcı ürünler bebeklerin sağlığı açısından bir engel teşkil etmez.

Göğüs uçları yeteri kadar çıkmadığı için emzirme konusunda desteğe ihtiyacı olan anneler düşünülerek özel olarak üretilen bu göğüs ucu çıkarıcı ürünler, tüm emzirme süresi boyunca her ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilir.  Emzirmenin anne için konforlu, bebek için doğru ve sağlıklı şekilde gerçekleşmesi şarttır. Bebeğin ihtiyaç duyduğu kadar beslenebilmesi ve bağışıklık sisteminin oluşması için anne sütü elzemdir. Özel olarak üretilen bu anne yardımcı ürünleri, oldukça sık tercih edilen anne bebek ürünlerinden biridir.

 

Son Gezilen Ürünler