Göğüs Pedleri

Kadınların vücutları, hem hamilelik süreci boyunca hem de hamilelik sonrasında hormonal ve fiziksel olarak çeşitli değişikliklere uğrar. Bu değişim süresinde salgılanan hormonlar; annelerin doğuma hazırlanmasına, doğumun başlamasına, doğumun kolay şekilde yapılabilmesine ve doğum sonrasında emzirmenin gerçekleşmesine yardımcı olur. Hamilelik hormonlarının bir kısmının salgılanması doğum sonrasında dururken bir kısmı da normalden daha fazla çalışarak göğüslerin süt üretmesini, salgılanmasını ve emzirmenin gerçekleşmesini sağlar.

Bu süreç içinde göğüs içinde biriken fazla süt, göğüs uçlarında ya da göğüslerde şişmeye neden olabilir. Anneyi rahatsız ettiği gibi, çeşitli hastalıklara da yol açabilir. Ayrıca göğüsten normalden fazla gelen süt, annenin iç çamaşırında sürekli bir ıslaklık yaratacağından; göğüslerin tahriş olmasına, çatlaklar oluşmasına ya da göğüslerde yaralar açılmasına sebep olabilir. Bu durum ise emzirmenin anne için oldukça acılı hale gelmesine neden olan, istenmeyen sonuçlar doğurur. Bu gibi sonuçların oluşmaması ve annelerin konforunun sağlanması için üretilen göğüs pedleri, bu dönemlerde annelerin en büyük yardımcısı olarak karşımıza çıkar.

 

Göğüs Pedleri Çatlak Oluşumunu Da Engeller

Emzirme dönemlerinde kullanılan göğüs pedleri, öncelikle annelerin kıyafetlerinin ıslanmasını ve bu durumda rahatsız olmalarını engeller. Fazla sütü tamamen izole edebilen göğüs pedleri, sızdırmaz yapısı ile hava sirkülasyonunu da sağlar. Annenin göğüsleri havasız kalmaz. Bu sayede tahriş, çatlak ve yara oluşumları da engellenmiş olur.

Göğüs pedlerinin kullanımı da oldukça pratik şekilde tasarlanmıştır. Pedlerin üzerinde bulunan yapışkan bantlar çıkarılarak göğüslere yapıştırılır. Tüm sütyenlerle uyumlu olan göğüs pedleri, gün içinde size rahatsızlık yaratmayacak şekilde tasarlanmıştır. Tek yapmanız gereken, belli aralıklarla göğüs pedlerinizi kontrol etmek ve ıslaklık varsa değiştirmektir.

Göğüs pedlerinin üretimi, anne ve bebeklerin sağlığı düşünülerek yapılır. Pedlerin içeriğinde zararlı maddeler, kimyasallar ya da alkol ve paraben gibi maddeler bulunmaz. Tamamen doğal şekilde üretilirler. Oldukça yüksek emicilik kapasitesine sahip olan pedler, içinde sıvı varken dışarıdan belli olmayacak şekilde tasarlanır. Bu nedenle dış görünümüzde, göğüs pedi kullanırken bir değişiklik fark edilmez. Su geçirmeme özelliğine de sahip olduğundan dolayı iç çamaşırlarınızın ıslanmasını tamamen engeller. Gün boyu size kuruluk sağlar.

 

 

Son Gezilen Ürünler