Sıralama

Göğüs Kremleri

Göğüs kremleri kozmetik bir ürün gibi gelebilir kulağa. Ancak annelerin hem hamilelik döneminde, hem de bebekleri doğduktan sonra en çok ihtiyaç duydukları ürünlerden biridir. Farklı özellikleri ve çeşitleri ile annelerin en çok kullandığı ürünlerden biridir de diyebiliriz.

Hamilelik öncesinde ve sonrasında oluşabilecek çatlakları engellemek, anne olduktan sonra ise göğüs ucunda oluşabilecek yaraları, tahriş ve çatlakları önlemek için kullanılan göğüs ucu ve göğüs kremleri anneler için gerekli yardımcılardandır.

Emzirmeden kaynaklı oluşabilecek olan sorunlar, bebeğinizin sağlıklı ve dengeli şekilde beslenmesini direkt olarak etkiler. Emzirme döneminde göğüs bakımınız oldukça önemlidir. Göğüs uçlarında oluşan yaralar, emzirme sırasında anneye büyük acı verebiliyor. Hamilelik döneminden başlayarak, özel göğüs destekleri kullanmak bir kozmetik ürün satın almak değildir. Aksine, sizin için de bebeğinizin sağlıklı beslenebilmesi için de gereklidir. Emzirme saatlerinin kâbusa dönüşmemesi göğüs kremleri ile sağlanabilir.

Göğüs Kremleri Ne Zaman Kullanılmalı?

Annelerin en çok göğüs problemi yaşadıkları dönem, bebeklerinin yeni doğduğu dönemdir. Bu dönemde bebekler günde en az 8-9 kere emzirildiğinden dolayı, göğüs uçları da en çok bu dönemde hassas ve tahriş olmaya daha yatkın durumda olur. Sürekli olarak gerçekleşen emzirme, annelerin göğüs uçlarının tahriş olmasına, zamanla da çatlamaların gerçekleşmesine neden olabilir. Bunları engellemek için, özel olarak üretilen göğüs kremlerinin kullanılması tavsiye edilir. Göğüs kremlerinin yanında da kullanabileceğiniz, meme ucu kremleri ile göğüslerinizin her noktasına gerekli bakımı sağlayabilirsiniz. Emzirmeden kaynaklanan sorunların hiç birini yaşamadan sağlıklı ve konforlu bir emzirme dönemi yaşayabilirsiniz.

Annelerin kullandığı göğüs ucu kremlerinin ya da göğüs kremlerinin, bebeklerin sağlığına herhangi bir zararı bulunmaz. Bebek kremleri gibi özenle, içinde kimyasal madde bulunmadan üretilen anne göğüs kremleri de çeşitli dermatolojik testlerden geçirilir. Bu nedenle de gönül rahatlığı ile kullanılabilen ürünlerdir. Göğüs kremlerinin içinde alkol ya da paraben gibi maddeler bulunmaz. Emzirme döneminde kullanacağınız dikkate alınarak formüle edilen kremler, bebeğinizin alerjik reaksiyon göstermeyeceği şekilde hazırlanır. İçinde ayrıca koruyucu maddeler yoktur.

Göğüs kremlerinin tam olarak etkisini göstermesi için daha bebeğiniz doğmadan, gebelik döneminizden itibaren kullanmaya başlamalısınız. Doğumdan sonra da düzenli şekilde kullanmanız önerilir. Düzenli kullanımda, memenin tahriş olmasını ya da çatlamasını engeller. Ayrıca, gebelik sürecinde çatlakların oluşmasını engelleme özelliği de bulunur.

Son Gezilen Ürünler