Sıralama

Göğüs Kalkanları

Bebeklerini emziren annelerde, bazı dönemlerde sütün fazla olması durumu gözlenebilir. Annelerin vücudunda bebeğin ihtiyacından daha fazla süt üretimi olduğunda, göğüs kalkanları kullanılır. Fazla sütün akmasını engeller. Bebeğinizi emzirirken ya da emzirmediğiniz zamanlarda, hem rahatsız olmanızı hem de sütünüzün ziyan olmasını engelleyen önemli ürünlerin başında gelir. Göğüs kalkanları ile annelerin konforu sağlanabilir ve fazla sütün akması engellenir.

Anne göğsünde fazla süt olduğu durumda, fazla olan kısım gün içinde akma yapar. Annenin iç çamaşırlarına ya da kıyafetlerine ıslaklık hissi verir. Bebeği emerken de, bebeğin emdiğinden daha fazla süt meme ucundan aktığından dolayı; sağlıklı bir emzirme gerçekleşemeyebilir. Ayrıca normal zamanlarda göğüs ucundan sürekli şekilde sızan süt, annenin günlük hayatını ve konforunu etkileyen önemli faktörlerden biridir.

Göğüs Kalkanlarının Özellikleri

Fazla süt akışı olduğunda kullanılan göğüs kalkanları,  gün içinde anneden fazladan akan sütün ziyan olmadan bir yerden toplanması görevini görür. Böylece hem anne sütü boşa akmamış olur, hem de annelerin konforu sağlanır. Boşa akmayan süt sayesinde, annenin kıyafetlerinde de ıslaklık hissi olmayacağından dolayı; anneler çok daha konforlu şekilde günlük yaşamlarını devam ettirebilir.

Göğüs kalkanları adı verilen ürünler iki bölümden oluşur.  Sağlığa zararlı madde ya da kimyasallar kullanılmadan üretilen ürünlerdir. Üzerinde delikler bulunan kısım ile göğsün sürekli kapalı kalmasından doğan sorunlar da engellenir. Göğüs kalkanları, göğüsler hava alacak şekilde üretilir. Ayrıca göğsünüzde emzirmeden kaynaklanan her hangi bir yara, çatlama ya da tahriş varsa da daha çabuk iyileşmesini sağlar. Göğüs kalkanlarının üzerindeki deliksiz olan kısım ise gün içinde fazladan akan sütün bir yerde toplanmasını sağlar.

Göğüs kalkanları sütyenin içine giyilerek kullanılır. Annelerin rahatı için üretilen ürünlerden biri olduğundan dolayı kullanımı oldukça kolaydır. Giyildiğinde anneye herhangi bir rahatsızlık vermeyen ürünlerdendir. Annelerin emzirme konusunda yaşadığı en sık olumsuzluklardan biri olan fazla süt gelmesi sizin için sorun olmaktan çıkacak. Kıyafetlerinizden anlaşılmayan, emzirme sütyeninizle beraber de kullanabileceğiniz bir üründür. Kullanım kolaylığı, ekonomik fiyatı, işlevselliği ve yıkanmasının, temizlenmesinin de kolay oluşu nedeniyle de tercih edilir.

 

Son Gezilen Ürünler