Sıralama

Emzikler

Emzikler, emme dürtüsü ile doğan bebekler için gerçek bir ihtiyaçtır. Her zaman annesini ememeyecek olan bebeğin, anne memesine benzer bir araçla oyalanmasını sağlar. Emzik, bebeklerin içgüdüsel olan emme ihtiyacını gideren ve huzursuz olmalarını engelleyen araçlardan biridir. Emme istekleri yok olana kadar kullanılabilecek olan emzik, beslenme dışındaki vakitlerde bebeğin sakinleşmesini de sağlar. Özellikle anne sütünden sonra, bebeklere emzik verilir.

Emzikler Hayatınızı Kolaylaştırır

Emme, bebeklerin annesiyle bağ kurmasını sağlayan en önemli unsurdur. Bebekler, yaşamı annenin memesiyle tanır. Ancak kabul etmek gerekir ki, her an ve her şartta anne bebeğini emziremeyebilir. Bu yüzden emzik kullanılarak, bebeklerin yaşamla kurduğu bağları sürdürmeleri sağlanabilir. Böylece bebeklerde güven duygusu oluşur.

  • Emzik kullanmak bebeklere huzur verir
  • Emzik bebekleri rahatlatır
  • Parmak emme alışkanlığı kazanmaları önlenir
  • Uykuya kolayca dalarlar

Emzikler, birçok faydaya sahip bebek ürünleri arasında yer alır. Bebeğiniz, emziğini ara sıra düşürebilir. Emzik tutacağı kullanılırsa bu durum da önlenir. Damak yapısına uygun olarak üretilen emzikler, kauçuk ya da silikon malzemeden yapılır. Bu malzemeler yumuşak olduğu için, emziğin ağızda daha rahat durmasını sağlar.

Emzik Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Emzik alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, emziğin bebeğinize zarar vermeyen sağlıklı malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Kauçuk ve silikondan yapılan ürünleri tercih etmelisiniz. Bebeğinizin kaç aylık olduğu da, emzik seçiminde oldukça önemlidir. Emzikler, gelişim dönemlerine uygun olarak farklı büyüklüklerde üretilir. Diş çıkaran bebeklerin huzursuzluklarını önleyen emzikler, ortodondik olmalıdır. Ortodondik emzikler, bebeklerin ağız yapısına uygundur. Ayrıca, emziğin ağıza temas eden kalkan kısmının delikli olması gerekir. Bunun nedeni, bebeğin tükürüklerinin dışarıya çıkmasını sağlamaktır.

Baby Mall’da birbirinden farklı emzik çeşitleri vardır. Kız ve erkek çocuklar için farklı renklerde üretilen emzikler, damaklı ve damaksız olmak üzere iki çeşittir. 12 aydan küçük bebekleriniz için, damaksız modelleri tercih etmelisiniz. Bunlar, anne memesine de oldukça benzer yapıdaki ürünlerdir. Bu sayede bebekler, anne memesine yabancılık çekme problemi yaşamazlar. 12 aydan büyük bebekleriniz için, damaklı ürünleri tercih etmelisiniz.

Son Gezilen Ürünler