Sıralama

Diş Fırçası Ve Diş Macunu

Bebeklerin de ağız bakımlarının yapılması gerekir. Ağız ve diş sağlığı için, hem ilerleyen yaşlarda kazanmış olmaları gereken bir alışkanlıktır hem de sağlıkları açısından önemlidir. Bebeklerin ağız bakımlarını hem kolay hem de eğlenceli şekilde yapan ağız bakım ürünleri arasında, en çok kullanılanlar ise diş fırçaları ve diş macunlarıdır.

Çok küçük yaştan itibaren bebekleri diş eti rahatsızlıklarına, pamukçuğa, aftlara, diş çürüklerine ve çeşitli ağız hastalıklarına karşı korumak için düzenli şekilde; dişlerinin uygun bir diş macunu ile fırçalanması gerekir.

Bebeklerin dişleri 6.aydan(2.aydan itibaren de olabilir) sonra çıkmaya başlar. Diş bakımının da bu nedenle düzenli olması önemlidir. Bebeğinizin dişleri çıkmadan önce de, çeşitli bakım ürünleri ile ağız bakımını yapmanız hem bebeğinizin bu sürece alışması hem de ağız sağlığı için oldukça faydalıdır.

Bebeklerin ağız ve diş bakımlarını yaparken, bebeklere özel üretilen bir diş macunu ve diş fırçası kullanmanız önemlidir. Diş macunları da diğer tüm bebek ürünleri gibi, bebekler için zararsız maddeler kullanılarak üretilir ve tatlandırılır. Bu nedenle diş macununu bebeğinizin hoşuna gidecek bir aromadan seçmeniz, bebeğinizin ağız bakımından hoşlanmasını ve diş fırçalamayı bir alışkanlık haline getirmesini kolaylaştıracaktır.  

Ne Zaman Başlanmalı?

Bebekler için üretilen diş fırçaları da yaşlarına göre değişkenlik gösterir. Sıfırıncı aydan itibaren kullanabileceğiniz diş fırçalarını, bebeğiniz büyüdükçe yaşına göre değiştirebilirsiniz. Bebekler ve çocuklar için özel olarak üretilen diş fırçaları, hem organik ve doğal malzeme kullanılarak üretilir hem de fırçanın kılları normal fırçalara göre çok daha yumuşak olur.

Bebeklerin ek gıda almaya başladıktan sonra, düzenli şekilde de diş fırçalamaya ve ağız bakımına başlaması gerekir. Ancak bazı çocuklar diş fırçalamaktan hoşlanmayabilir. Bu durumlar için üzerinde çeşitli sevimli kahramanlar, çizgi film karakterleri, desenler ya da farklı renklerde olan diş macunları ve diş fırçaları üretilmiştir. Bu ürünler sayesinde çocuklar diş fırçalarken eğlenecek, eğlenirken de ağız bakımını alışkanlık haline getirecektir. Ayrıca bebeklerin ağız bakımlarını yapmak ve ağız sağlıklarını korumak için üretilen diş macunları da bu sürece yardımcı olabilir.  Çocuklara diş fırçalamayı sevdiren diş macunları ve fırçalar her bütçe için farklı renk ve desen seçenekleri ile kolaylıkla bulunabilir. 

Son Gezilen Ürünler