Çiftlik Setleri

Çiftlik setleri; çocukların hayvanları, köy ve çiftlik hayatını tanımaları için en ideal oyuncaklar arasında yer alır. Bu oyuncak setleri çerisinde, farklı hayvanlar ve çiftlik araçları bulunur. Çocuklar, hayvan yetiştiriciliğinden sebze ve meyve üretim süreçlerine kadar köy yaşamıyla ilgili birçok konu hakkında bilgi sahibi de olur. Hayvanları ve sebzeleri tanıyıp öğrenen çocuk, doğa ile daha yakından ilişki kurar. Daha önce görmediği ya da yaşamında belki de hiç göremeyeceği hayvanların varlığından haberdar olan çocuklar, dünyada yalnız yaşamadığımızı da öğrenmiş olur.

Çocuklar Doğa ile İlişki Kurarak Hayatı Öğrenir

Çiftlik setleri, çocukların doğa ile ilişki kurmasını sağlar. Doğanın insan yaşamı için ne kadar önemli olduğunu bu vesileyle öğrenen çocuklar, hayvan sevgisini öğrenir. Doğaya karşı gelişen duyarlılık, çocukların ileriki yaşamları için de oldukça önemlidir. Diğer canlıların insan yaşamı için ne kadar değerli olduğunu bilen çocuklarda, doğayı koruma bilinci gelişir. Öğrenme sürecinin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için, çocukların doğayı tanıması ve yaşamlarında doğanın ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu öğrenmesi lazımdır. Bunun yanı sıra çocuklar, çiftliklerde imal edilen ürünlerin yaşamın devam etmesini sağladığını da görür.

Çiftlik setlerinin içerisinde, sadece hayvan figürleri yoktur. Hayvanların yanı sıra;

  • Traktör
  • Ağaç
  • Çit
  • Ev

gibi unsurlar da bulunur. Çocuklar, bu unsurlar arasındaki ilişkileri öğrenerek kırsal yaşamda ve çiftliklerde işlerin nasıl yürüdüğünü de öğrenir. Bazı setlerde müzikler, eğlenceli şarkılar ve tekerlemeler vardır. Çocuklar, böylelikle setlerle daha neşeli bir biçimde oynarlar. Akıllı dokunuş teknolojisinin kullanıldığı bu setlerde, çocukların dikkat ve yoğunlaşma becerileri gelişir.

Miniklerin İlgisini Çeken Birbirinden Farklı Çiftlik Setleri Baby Mall’da

Arkadaşları ile harika oyunlar kuran çocuklar, eğlenceyi paylaşarak yaşar. Sosyalleşme olanağı tanıyan bu oyuncaklar, çocukların yaşamı öğrenmesini de sağlar. Çiftlik setleriyle çocukların oyun oynama istekleri artar. Baby Mall’da çocukların ilgisini çekebilecek birbirinden farklı çitlik setleri vardır. Kullanıcılara, uygun ödeme koşulları ve fiyat avantajları ile sunulan bu setler, çocukların ince motor becerilerini ve el ile göz koordinasyonunu geliştirir.

Son Gezilen Ürünler