Anne Çayları Ve Besin Takviyeleri

Annelerin özellikle doğum sonrasında severek kullandığı ayrıca süt artırma özelliğine sahip olan anne çayları, faydaları ile adından oldukça sık söz ettiren ürünler. Ayrıca anne çayları yanında alınan besin takviyelerinin de bu dönemde annelere faydasından bahsedilir. Emzirme dönemlerinde tüm anneler “acaba sütüm yeterli mi?” sorusunu kendilerine sorar. Çok istisnai bir durum olmadığı sürece, annelerin tamamı bebeklerine yetecek kadar süt üretir. Bazen de süt üretimini biraz daha artırmak, farklı faydalarından da yararlanmak amacı ile anne çayları ve besin takviyelerinin kullanılması uzman tarafından tavsiye edilebilir.

Anne çayları birden fazla çeşitle, sahip oldukları sağlıklı içerikleri ve sağlığa faydaları ile anne içeceklerinin ilk sırasında yer alır. Özellikle emzirme döneminde her şeyi tüketemeyen anneler için bitki çayları iyi bir alternatiftir. Emzirme sürecindeki anneler normalden çok daha fazla sıvı kaybederler. Bu nedenle de içeceklere olan ihtiyaçları normale göre çok daha fazladır. Anne çayları ve besin takviyeleri ise bu görevi görmeleri açısından üretilmiş ürünlerdir ve sıklıkla tüketilirler.

Faydaları Nelerdir?

Annelerin en sık sık tercih ettikleri çeşitli bitki özlerinden oluşan besin takviyeleri ve bitki çayları öncelikle susuzluğu giderir. Sindirim sistemine de çeşitli faydaları vardır. Hem bağırsakları hem de mideyi düzenlerler. Demir ve magnezyum gibi vücudun ihtiyacı olan mineraller açısından da zengindirler. Genellikle adet düzenleyici etkileri de bulunduğu bilinir.

İçinde rezene bulunan çayların, bebeklerin sindirim sistemlerine de faydası vardır. Hem annede hem de bebekte fazladan gaz oluşumunu engeller. Vücudun sıvı dengesini de düzenler.

Bazı çayların hem ferahlatan hem de stres gideren ve sakinleştiren etkileri de bulunur. Bu çaylar uykunun düzenlenmesine yardımcı olur. Sinir sistemi için de oldukça faydalıdır. Ayrıca çayların kan şekerini düzenleyen, zayıflatan, metabolizmayı hızlı çalıştıran, enerji veren, formda kalmaya yardımcı olan çeşitleri de vardır. Emzirme döneminden sonra, kilo verme sürecinde iyi bir destektirler.

Besin takviyeleri ise annelerin günlük hayatta ihtiyaçları olan vitaminlerin ve minerallerin yetersiz kaldığı noktalarda kullanılan ve sağlığa oldukça faydalı ürünler olarak öne çıkar. Anne çayları ile birlikte kullanılabilir. Annenin tam olarak sağlıklı olması, emzirme dönemini gerektiği kadar sürdürebilmesi ve enerjik hissetmesi için en çok kullanılan ürünlerden biridir.

Çay ve besin takviyelerinde, oldukça geniş bir skalaya sahip BABYMALL ailesi olarak, size önce doktorunuza danışmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

 

 

 

Son Gezilen Ürünler