Sıralama

Çatal ve Kaşık

 

Çatal ve kaşık, bebeklerin gelişim dönemlerine göre seçilmesi gereken ürünlerdir. Zaman içinde büyüyüp gelişen bebekler, artık sizin gibi tabaktan yemeye başlar. Özellikle ek gıdalara geçildiğinde, çatal ve kaşık kullanılmaya başlanır. Ancak yetişkin bireylerin kullandığı çatal ve kaşıklar, bebeğinizin ağız ve damak yapısına uygun değildir. Bu yüzden, bebekler için özel olarak üretilen çatalları ve kaşıkları tercih etmelisiniz. Baby Mall’da bebekler için renk renk, çeşit çeşit çatalları ve kaşıkları bulabilirsiniz.

 

Çatal ve Kaşık Bebek Beslenmesini Kolaylaştırır

 

Anneler ve babalar için, bebeklerini beslemek geçiş dönemlerinde zor olabilir. Böyle zamanlarda; yemek yerken bile oyun oynayan bebeklere özel üretilen ürünleri kullanmakta fayda vardır. Ek gıdaya geçen bebekleri yaşama hazırlamak, yetişkin insanların beslenme şeklini onlara öğretmek için, çatal ve kaşık kullanmanız gerekir. Fakat sizin kullandığınız çatallar ve kaşıklar, bebeklerin kullanımı için uygun değildir. Metal çatallar ve kaşıklar, bebeğinizin hem diş sağlığına hem de narin cildine zarar verebilir. Ne kadar küçük olsa da, evinizdeki metal çatal ve kaşıklar; bebeğinizin ağzına büyük gelir ve onun damak yapısına uymaz. Çatalların da batma riski vardır. Bu sebeple, bebeklere özel üretilen çatalları ve kaşıkları kullanmakta fayda vardır.

 

Bebekler İçin Üretilen Çatalların ve Kaşıkların Özellikleri Nelerdir?

  • Bebekler için üretilen çatallar ve kaşıklar, gelişim dönemlerine uygun büyüklüktedir.
  • Küçük hacimlidir. Bebeğin ağzına uyumludur.
  • Farklı renklerdedir. Renkleri belirgindir ve bebeğin ilgisini çeker.
  • Yumuşaktır ve sağlıklı ham maddelerden üretilmiştir.
  • Uçları yuvarlatılmıştır, çatalın bebeğinize batma riski yoktur.
  • Bulaşık makinesinde yıkanabilir.
  • Bebeğiniz büyüdükçe, rahatça kendi tutabilir.

Bütün bu özellikler çatal ve kaşık kullanımını eğlenceli hale getirir.

 

Çatal ve Kaşık Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

Hassas bir cildi olan bebeklerin, temas ettiği nesnelerin nitelikleri çok önemlidir. Her nesne, bebekler için uygun olmayabilir. Bebeğinize alacağınız çatal ve kaşıklar da, bebekler için onaylanmış doğru malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Baby Mall’da kullanıcılara sunulan çatal ve kaşıklar, bebeklerin sağlığına zarar vermez. Antikanserojen ve antibakteriyeldir. Ham madde bilgisi bulunmayan ürünler, tercih edilmemelidir.

Son Gezilen Ürünler