Sıralama

Bebek Çamaşır Deterjanı

Tüm anneler için bebeklerinin sağlığı her şeyden önce gelir. Bu nedenle bebekleriyle ilgili kullandıkları her ürünün bebekleri için uygun olmasını, kimyasal maddeler içermeyen, bebeklerinin hassas cildine özel üretimiş ürünler olmasına özen gösterirler.

Bebek bakımında en çok kullanılan temizlik malzemelerinden olan çamaşır deterjanının doğru şekilde seçilmesi de bu nedenle önemlidir. Bebeklerin hassas ciltlerine temas edecek kıyafetlerin, doğru şekilde ve doğru deterjanla yıkanması gerekir.

Yetişkin Deterjanlarından Farklıdır

Bebeklerin kıyafetlerini yıkarken kullanılan deterjanlar, yetişkinlerin kullandıklarından farklıdır. Bebeklerin cildi çok daha hassas olduğundan dolayı, normal deterjanlarda bulunan çeşitli maddeler bebeklerin cildinde alerjik çeşitli tepkilere yol açabilir. Ayrıca bebeklerin cildinde tahriş, yağ ve nem dengesinin bozulması ya da kuruluk gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarına da sebep olabilir.

Zararlı Hiçbir Madde Bulunmaz

Normal deterjanların üretiminde kullanılan ve ham maddesi petrol olan maddeler, fosfat, paraben, alkol, genetiği değiştirilmiş organizma, sodyum lauril sülfat, toksit bileşenler ve de ağır metaller bebek çamaşır deterjanlarının üretiminde kullanılmaz. Bebeklerin cildine temas ile ya da solunum yolu ile bebeklere zarar verebilecek hiçbir madde, bebek deterjanlarının formülünde yer almaz.

Bebek deterjanları doğal ham maddeler kullanılarak üretilir. Üretimi sırasında, konusunda uzman dermatologlar tarafından yapılan çeşitli testlerden geçirilir ve formülü onaylanan deterjanlar satışa sunulur. Onaylanan deterjanların bebeklerin cildine direkt olarak temas etmesinde sakınca yoktur. Hipoalerjenik oldukları için, bebeklerin cildinde alerjik reaksiyona sebep olmazlar.

Hem Toz Hem Sıvı Formüller

Bebekler için kullanılan çamaşır deterjanları çeşitli formlarda üretilir. Kimisi toz, kimisi sıvı kimisi de konsantre şekilde üretilir. Konsantre olanlar genellikle sıvı deterjanlardır. Ayrıca bebek deterjanı olarak sadece sabun bazlı ürünlerde bulunabilir. Anneler tarafından sıvı olan çamaşır deterjanları diğerlerine göre biraz daha fazla tercih edilir. Sıvı olanların hem kullanımı hem suda çözünmesi hem de durulanması, diğerlerine göre çok daha kolay olduğundan dolayı sıklıkla kullanılır. Ayrıca bu deterjanlar genellikle konsantre şekilde üretildiğinden, çok az bir miktarla çok daha uzun süre kullanılabilir. Konsantre deterjanlarda temizlik ve lekeleri çıkarma açısından da, diğerlerine göre daha başarılı sonuçlar elde edilebilir. Bu deterjanların hepsinin uygun bir bebek çamaşır yumuşatıcısı ile birlikte kullanılması tavsiye edilir.

 

 

 

 

Son Gezilen Ürünler