Bebek Burun Aspiratörleri

Bebekler yetişkinlere ve çocuklara göre çok daha hassas bir bünyeye sahip şekilde dünyaya geliyor. Bağışıklık sistemlerinin gelişmesi ve havada bulunan nemden, tozdan, çeşitli enfeksiyonlardan ve mikroplardan kendi savunma sistemleri aracılığı ile korunmaları ise zaman alıyor. Bu nedenle, özellikle mevsim geçişlerinde ve kış aylarında havada bulunan çeşitli partikülleri solumaları sebebiyle hastalanabiliyorlar.

Hastalıklar sırasında ise en sık karşılaşılan sorunlardan biri de burun tıkanıklığı olarak karşımıza çıkıyor. Hasta olmanın verdiği keyifsizlik, burun tıkanıklığı ile birleştiğinde ise bebekleri gibi anne ve babalar da oldukça zor zamanlar geçiriyorlar. Bebeğin burnu tıkalı olduğundan dolayı sürekli olarak huysuz ve keyifsiz olması, yemek yeme istediğinin gitmesi ve uyku düzeninin de rutinin dışında çıkması, iyileşme sürecini de etkiliyor. Bebeklerin bu gibi durumlarda iyileşmeleri de normalden daha fazla zaman alabiliyor.

Bebeklerin burnu tıkandığında anne ve babaların en büyük yardımcıları olarak bebek burun aspiratörleri kullanılıyor. Hastalandıkları zaman burnun içinde oluşan ve bebeğin rahat nefes almasını etkileyen mukus tabakasını almak için kullanılan burun aspiratörlerinin kullanımı da oldukça pratik. Günün her saatinde, bebeğinizin beslenme saatleri ya da uyku saati öncesinde kullanabileceğiniz bu aspiratörlerle bebeğinize alıştığı konforu kolaylıkla verebilirsiniz.

Kullanımı

Burun aspiratörlerinin ucunda bulunan aspiratör aparatını bebeğinizin burun deliklerine koyarak içeride bulunan mukozayı kolaylıkla çekebilirsiniz. Burnunun içinin kuru olması ihtimaline karşı, bu işlem öncesinde bebeğin burnuna bir iki damla organik deniz suyu damlatabilir, böylece işlem yapacağınız bölgeyi daha yumuşak ve nemli hale getirebilirsiniz.

Sadece bebekler hasta olduklarında değil, rutin bakımları için de kullanılan burun aspiratörleri, doğdukları andan belirli bir döneme kadar sadece burnundan nefes alan bebeklerin en büyük yardımcılarından biri oluyor. Özellikle bu dönemde bebeklerin burunlarında oluşan tıkanıklık günlük hayatlarını çok fazla etkilediğinden, beslenme konusunda da sıkıntı yaşayan bebeklerde de kullanılan burun aspiratörleri ile son derece iyi sonuçlar elde ediliyor.

Bebekler hastalandıklarında en sık görülen sorunlardan biri olan burun tıkanıklığı, burun aspiratörleri sayesinde artık çözümü zor bir sorun olmaktan çıkmış durumda. Her bütçeye hitap eden, farklı uç aparatları ile çeşitli modelleri olan burun aspiratörlerini ve yedek uçlarını BABYMALL da bulabilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler