Bulaşık Deterjanı

Bebeklerin giydiği kıyafetler, tüm bakım malzemeleri ve oyuncaklarda olduğu gibi; kullandıkları mutfak ürünleri ve aksesuarlarının da onlara özel olması tavsiye ediliyor. Bebeklerin beslenme aksesuarlarının, özel bir bulaşık deterjanı ile temizlenmesi ve durulanması gerekiyor. Bu nedenle de sadece bebeklerin kullanımına özel bulaşık deterjanları üretilmiştir.

Genellikle vegan ya da organik şekilde üretilen bebek deterjanları, anti alerjik yapıya sahiptir. İçeriklerinde kimyasal temizleyiciler, toksik ürünler ya da ağır metallerden oluşan ham maddeler bulunmaz. Bulaşık deterjanlarının çoğunda gıdalarda kullanılan sitrat tuzu, karbonat ve limon tuzu gibi doğal içerikler bulunur.

Ambalajları Da Sağlığa Zararsızdır

Bulaşık deterjanlarında kullanılan ambalajlar da bebekler için zararsız, tamamen geri dönüştürülebilir malzemeden üretilirler. Tüm ürünler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan malzemelerden imal edilir. Ayrıca uluslararası onayı da bulunan ürünler, özel testlerden geçirildikten sonra satışa sunulur. 

Bebeklerin yedikleri, çok yağlı ve inatçı bulaşık artıkları bırakan gıdalar değildir. Bu nedenle diğer bulaşıklara göre çok daha kolay şekilde temizlenebilir. Ancak, bebeklere özel üretilen bulaşık deterjanları yine de kurumuş yemek artıkları bulunan tabaklarda da etkili olacak formüllerle üretilir.

Durulanma sonrasında bulaşıklarda kalıntı ya da leke bırakmaz. Ayrıca organik ya da vegan içerikleri sayesinde, bebeklerin bu mutfak malzemelerini kullanması konusunda sorun yaşanmaz. Herhangi bir hassasiyet sorunu ortaya çıkmaz.

Hem bebeklerin sağlığı ile hem de çevre ile uyumlu olan bebek bulaşık deterjanları, su içinde bulunan bakteriyolojik yaşam açısından da faydalı şekilde üretilir. Çoğunun formüllerinde, zeytinyağı gibi tamamen doğal ürünler kullanılır. Bebek bulaşık deterjanlarının, diğer ürünler gibi çok fazla kokusu bulunmaz. Parfüm ya da benzeri kimyasallar koku vermesi için eklenmez.

Mutfak ve yemek ekipmanları direkt olarak bebeklerin ağzı ile temas ettiğinden dolayı, en çok özen gösterilmesi gereken temizlik konularının başında gelir. Bebeklerin kullandığı tabak, çatal, kaşık, biberon ya da bebek mamalarının hazırlanmasında kullanılan çeşitli mutfak ekipmanlarının hepsinin; bebekler için özel üretilen bulaşık deterjanları ile mümkünse sıcak su ile ve elde yıkanması tavsiye edilir. BABYMALL’da farklı markalar tarafından, farklı koku ve formüllerde üretilmiş olan bebek bulaşık deterjanları, her bütçeye hitap eden ekonomik ürünlerdir.

 

 

 

Son Gezilen Ürünler