Buhar Makinesi

Bebeklerin bulunduğu evlerde ve uyudukları odaların sık sık havalandırılması gerekiyor. İçeride temiz hava olmasının ve hava sirkülasyonun sağlanması ayrıca,odanın içinde bulunan havanın da belirli bir oranda nemli olması gerekir.

Özellikle kış aylarında kalorifer, soba, ısıtıcı gibi çeşitli nedenlerden dolayı evlerin içinde bulunan hava, nemini kaybeder ve kurur. Nemini kaybeden ve kuruyan hava ise bebekler için burun tıkanıklığı, hastalık ve boğaz ağrısı gibi rahatsızlıklarla, dudak çatlaması gibi cilt problemlerine sebep olur. Ayrıca bebeklerde olan mukusun donmasına bu nedenle de, genizde tıkanıklık ve kuruluk olmasına da sebep olur.

Bebek buhar makineleri, odanın havasına istenilen ölçüde ve ideal şekilde nem katan ürünlerdir. Bu nedenle bebek bulunan evlerde bulunması tavsiye edilir. Bu şekilde bebeğinizin soluduğu hava sürekli olarak nemli kalacak ve bebeğiniz hem rahat şekilde nefes alacak hem de çeşitli rahatsızlıklardan korunacaktır.

Hem Sıcak Hem Soğuk Hava

Soğuk ve sıcak olmak üzere iki farklı buhar makinesi bulunur. Havada bulunan virüslere de etki ettiklerinden dolayı bazı ebeveynler, sıcak buhar makinelerini tercih eder. Sıcak hava aynı zamanda bebeklerin solunum yollarını ferahlatması açısından da iyidir. Bebekte olan mukusun donmasını da engeller. Soğuk buhar makinesinde olan buhar sıcaklığı ise, oda sıcaklığı ile aynı seviyededir. Ayrıca hem soğuk hem de sıcak hava verebilen buhar makineleri de bulunur.

Buhar makineleri içlerine giren havayı ultrasonik özellikleri ile dışarı buhar olarak püskürtür. Bu sayede odanın sürekli olarak nem dengesinin korunması sağlanır. Ayrıca buhar makinelerinin çıkardığı sesin de bebeklerin anne karnında duydukları seslere benzerlik gösterdiği, bu nedenle de bebekler açısından rahatlatıcı bir etkisi olduğu söylenir. Bu nedenle buhar makinesinden çıkan sese beyaz gürültü adı verilir. Soğuk buhar makinelerinin sıcak olanlar gibi ısıtıcı bir mekanizmaları yoktur. Bu nedenle de bir kerede çok daha fazla alanı nemlendirebilme özelliğine sahiptir.

Bebeklerin olduğu her ortamı nemlendirmek için kullanılan, sıcak, soğuk ya da her iki özelliğinde aynı cihazda olduğu çeşitli buhar makinesi modelleri, her bütçe için kolay edinilebilir fiyatlarla BABYMALL’da.

 

 

 

Son Gezilen Ürünler