Sıralama

Buhar Makineleri İle Bebeğiniz Rahat Etsin

Özellikle yeni doğan döneminde bebekler her bakımdan ebeveynlerine bağımlıdır. İstek ve ihtiyaçlarını ağlama yoluyla ebeveynlerine iletebilen bebeklerin özenli bir bakıma ihtiyacı vardır. Bu süreçte bebeklerin her türlü ihtiyacı ebeveynler tarafından karşılanır. Ebeveynler için de bebeklerinin sağlığı ve güvenliği oldukça önemlidir. Ailenin minik ferdini güvende tutmak isteyen ebeveynler ev içinde çeşitli güvenlik önlemleri alırlar. Bu güvenlik önlemleri kimi zaman pencere kilitleri, kapı takozları, priz kapakları gibi ürünleri içerebilir. Kimi zaman ise bebeğin sağlığını kontrol etmede yardımcı olacak ve olası bir problem durumunda hızlı müdahale sağlayacak ürünler de birer güvenlik önlemi olarak nitelendirilebilir. Bebeklerin bulundukları ortamı onlar için daha ideal kılan ve sağlıklarını korumaya yardımcı olan bu ürünlerden biri de buhar makinesidir. Buhar makinelerinin farklı ihtiyaçlara cevap vermek üzere tasarlanmış birçok çeşidi bulunmaktadır.

BabyMall olarak bebeğinize gösterdiğiniz özenin farkındayız. Bu yüzden bebeğinizin sağlığını ve konforunu korumaya yönelik onlarca ürünü sizlerin hizmetine sunuyoruz. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun buhar makinesini bulabilmeniz için farklı markalardan farklı özelliklerde çeşit çeşit buhar makinesini uygun fiyat ve kaliteli ürün güvencesiyle sizin için sıralıyoruz!

Buhar Makineleri

Bebeğiniz özellikle yeni doğan döneminde hassas bakıma ihtiyaç duyar. Çevresel faktörlere karşı oldukça duyarlı bir sağlığa sahip olan bebeklerin bulundukları ortamın ideal sıcaklıkta olması ve gerekli nemlilik koşullarında bulunması gerekir. Kış aylarında ısınma araçlarından kaynaklı olarak ortamdaki nem azalır. Kuru hava bebeğinizin cildi ve sağlığı için zararlı olabilir.

Bebeklerin ciltleri yetişkinlerin ciltlerinden çok daha ince ve hassastır. Bu sebeple bebeklerin ciltleri hızla nem kaybına uğrayabilir ve tahriş olabilir. Cilt kuruluğunun önüne geçmek için bebeğinizin cildini düzenli olarak bebek yağı, bebek vücut losyonu gibi ürünlerle nemlendirmeniz gerekir. Ortamın nem dengesini düzenleyerek bebeğinizin cilt sağlığını destekleyebilirsiniz.

Ortamdaki havanın kuruması durumunda nefes almanın ve yutkunmanın güçleştiğini deneyimlemiş olabilirsiniz. Bebeğinizin narin bedeni için bu gibi durumlar daha belirgin etkilere sahiptir. Bebeğiniz nefes almakta zorlanabilir ve huzursuzluk yaşayabilir. Ortamdaki havanın nemsiz olması durumunda bebeğinizin burnu tıkanabilir, gözleri kızarabilir ve hatta öksürük başlayabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek amacıyla da buhar makinelerinden yararlanabilirsiniz.

Buhar Makinesi Çeşitleri

Buhar makinelerinin farklı ihtiyaçlara karşılamaya yönelik çeşitli özelliklere sahip modelleri bulunur. Bu ürünler temelde sıcak buhar makinesi ve soğuk buhar makinesi olarak ikiye ayrılır. Sıcak buhar makineleri haznesine konulan suyu kaynatarak buharlaştırır ve sonrasında su buharını ortama verir. Soğuk buhar makinelerinde ise buhar çıkışı yüksek frekanstaki titreşimler sayesinde gerçekleşiyor. Buhar makinesi çeşitleri arasında hem sıcak hem de soğuk buhar makinesi özelliği gösteren modeller de bulunuyor.

Su buharı üretme şekli bakımından birbirinden ayrılan buhar makinelerinin bir diğer çeşidi de ultrasonik buhar makinesidir. Ultrasonik buhar makineleri ortama su buharı yaymak yerine gönderdiği ultrasonik titreşimler sayesinde ortamda su buharından ince bir sis tabakası oluşturur.  Gümüş iyonlu buhar makinesi olarak bilinen bir diğer buhar makinesi çeşidi ise iyonizer özelliği sayesinde su haznesi içinde bulunabilecek bakterileri temizler. Ayrıca bu buhar makineleri çeşitli teknolojik aletler tarafından oluşturulabilen ve ortamda bulunan diğer iyonları nötrleyerek ortamı ferahlatır.

Buhar Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Buhar makinesi seçerken dikkat etmeniz gereken çeşitli noktalar bulunmaktadır. Bu özellikleri teknik özellikler ve işlevsel özellikler olarak ayırabiliriz.

Buhar makinesi seçimi yaparken göz önünde bulundurabileceğiniz teknik özelliklerin başında dijital gösterge gelmektedir. Dijital göstergeler sayesinde ortamın nem seviyesini ve sıcaklığını görebilirsiniz. Zaman ayarlı buhar makineleri sayesinde oldukça pratik kullanım sağlayabilirsiniz. Seçtiğiniz cihazın su haznesi kapasitesi de göz önünde bulundurmanız gereken noktalar arasındadır. Cihazın kendi kendine kapanabilme özelliğinin olması da oldukça önemlidir. Çünkü haznede su kalmaması durumunda makinenin çalışmaya devam etmesi makineye ve ortamın nem oranına zarar verebilir.

Buhar makinelerinin işlevsel özellikleri ise buhar üretme şekillerine göre sınıflandırılır. Sıcak ve soğuk buhar üretebilen buhar makineleri oldukça işlevsel kullanıma sahip olmaları sebebiyle sıkça tercih edilir.

Buhar Makinesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bebek buhar makinesi ürünleri temelde sıcak ya da soğuk su buharı üfleyerek ortamdaki nem dengesini sağlayan ürünler olarak bilinir. Bu ürünlerin en etkili ve doğru şekilde kullanılması için dikkat edilmesi gereken çeşitli faktörler bulunur.

Bu faktörlerden ilki buhar makinesinin özenli şekilde temizlenmesidir. Nemli ortamlar bakterilerin üremesi için oldukça elverişlidir. Buhar makinelerinin iç kısımları da nemli ortamlardandır. Hazne içinde bulunan bakterilerin odaya yayılıp bebeğinizi ve sizi hasta etmemesi için her kullanımdan sonra hava makinesinin iç haznesi kontrol edilmeli ve ihtiyaç görülürse temizlenmelidir. Temizlik için doğal içerikli bebek temizlik ürünlerinden faydalanılabilir. Öte yandan pratik kullanım için su haznesini kendisi temizleyebilen iyonizer özellikli buhar makinelerinden de faydalanabilirsiniz.

Buhar makinesi kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kullanım sıklığı ve süresidir. Ortamın hava kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden biri de nem miktarıdır. Odadaki havanın fazla kuru ya da fazla nemli olmaması gerekir. Uzmanlara göre buhar makinelerini gün boyu kullanmak doğru değildir. Buhar makinesinin gece boyu açık kalması da uzmanlar tarafından sağlıklı bulunmamaktadır. Çünkü bu durum ortamın ideal nem dengesinden uzaklaşmasına sebep olacaktır. Uzmanlara göre buhar makinelerinin günde 1-2 saat çalıştırılması yeterli olacaktır.

Buhar makinesi kullanırken ortamın ideal nem dengesinde olup olmadığını kontrol etmeniz oldukça önemlidir. Bu sayede nem makinesini doğru şekilde kullanabilirsiniz. Kimi buhar makinelerinin üzerinde ortamdaki nem seviyesini ölçen göstergeler bulunur. Eğer seçtiğiniz buhar makinesinde bu gösterge bulunmuyorsa nem dengesini kontrol etmek için buhar makineleriyle birlikte bir nemölçer almanız da önerilir. Nemölçerler ortamdaki nem miktarını öğrenmeye yarar. Bu sayede buhar makinesini ne zaman ve ne kadar kullanacağınızı tespit edebilirsiniz.

Ultrasonik özellikli buhar makinelerinin konumlandırıldıkları konum, çalışma prensibi bakımından oldukça önemlidir. Buna göre buhar makinesi kullanmayı düşündüğünüz odanın genişliğine ve yüksekliğine göre makine özelliklerini incelemeniz ve buna göre seçim ya da kullanım yapmanız gerekecektir.

Buhar Makinelerinin Sağladığı Avantajlar

Bebeğinizin sağlığını ve konforunu korumak için içinde bulunduğu ortamın koşullarını kontrol etmeniz gerekir. Ortamın sıcaklığının ve nem düzeyinin ideal ölçüde tutulması oldukça önemlidir. Buhar makineleri sayesinde ortamın nem dengesini uzmanların önerdiği @-50 düzeyinde sabitleyebilirsiniz.

Ortam havasında bulunan bakteri ve mikropların temizlenmesi için ortamı sık sık havalandırmanız önerilir. Ortamı havalandırmanın mümkün olmadığı ya da yetersiz kaldığı durumlarda buhar makinelerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede bebeğinizin bulunduğu ortama sağlıklı koşullar kazandırabilirsiniz.

Ortamda bulunan kızartma, sigara gibi kokular hem siz hem de bebeğiniz için rahatsız edici olabilir. Buhar makineleri ortamdaki kötü kokuların giderilmesinde de yardımcıdır.

Buhar makineleri sayesinde yaz aylarında aşırı nemden ve kış aylarında az nemden kaynaklanan sağlık sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Burun ve boğaz kuruluğu, burun tıkanıklığı ve öksürük gibi durumları buhar makineleri sayesinde en aza indirebilirsiniz.

Bademcik ameliyatı geçiren ya da geniz etine sahip olan kişilerin boğaz kuruluğu problemi yaşamaması için buhar makineleri çok kullanışlıdır. Bademcik enfeksiyonu, göz kuruluğu, cilt kuruluğu gibi problemlere sahip olanlarda da buhar makineleri büyük rahatlama sağlar. İnce kılcal damarları sebebiyle sık burun kanaması yaşayan kişilerde ortamın nem seviyesi oldukça önemlidir. Buhar makineleri sayesinde burun kanamalarının da önüne geçebilirsiniz.

 

BUHAR MAKİNELERİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Buhar Makinesi Ne İşe Yarar?

Buhar makineleri bebeğinizin bulunduğu ortamın koşullarını kontrol ederek bebeğinize sağlıklı ve konforlu bir alan sunmanıza yardımcı olur. Buhar makineleri ortamdaki nem seviyesini dengeler, havayı temizler ve kötü kokuları yok eder. Buhar makineleri sayesinde göz kuruluğu, cilt kuruluğu, burun tıkanıklığı, öksürük gibi problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Buhar Makinesi Nasıl Çalışır?

Buhar makineleri haznelerine konan suyu çeşitli şekillerde ortama dağıtarak çalışır. Sıcak buhar makineleri haznedeki suyu kaynatarak ortama su buharı verir, soğuk buhar makineleri yüksek frekansta titreşerek suyu buharlaştırır, ultrasonik buhar makineleri ise ortamda su buharından ince bir sis oluşturarak nem dengesi sağlar.

Bebeklere Sıcak Buhar Mı Soğuk Buhar Mı Yararlıdır?

Sıcak su buharının da soğuk su buharının da ortamda nemlendirici özelliği bulunmaktadır ancak hangi buhar makinesinin size uygun olduğunu belirlemek için göz önünde bulundurabileceğiniz bazı kriterler bulunur. Örneğin alerjik bebeklerde ve astım hastalarında sıcak buhar makinelerinin kullanımı ortamdaki nem ve sıcaklık arttıkça tetikleyici durumlar meydana gelebileceğinden dolayı önerilmez.

Buhar Makineleri Kaç Lira?

Buhar makinesi fiyatları makinenin özelliklerine göre ortalama 300 TL’den başlayıp 2000 TL’ye kadar ulaşabilen oldukça geniş bir yelpazededir.

Son Gezilen Ürünler