Boyama Kitabı

Boyama kitabı, çocuklara renkli dünyaların kapısını açar. Onları, keyifli bir etkinliğin tam ortasına bırakır. Boyama yaptıkça, çocukların ruhsal dünyaları zenginleşir. Bu kitaplar ile çocuklar eğlenerek öğrenir. Anne ve babalar, faydalı ve neşeli aktiviteler için, genellikle bu kitapları tercih eder. Baby Mall’dan yavrunuzu gelişimine katkı sağlayan farklı çeşitlerde birbirinden güzel boyama kitaplarını online olarak satın alabilirsiniz.

Kitapları sevmek; bebeklik döneminde kitapların bulunduğu, sevildiği ve okunduğu bir evde bulunmakla mümkün olur. Boyama etkinlikleri yapabileceğiniz bir kitap, çocuğunuzun kitap sevgisini artıracağı gibi görsel zekâsının gelişmesini de sağlar. Hayal gücü gelişen çocuk, kendini daha özgür hisseder. Bu da onun bağımsız, kendi kararlarını verebilen ve kararlarının arkasında duran bir insan olması için oldukça önemli bir faktördür. Motor becerileri gelişen çocuk, el ve göz koordinasyonunu rahatlıkla kurmaya başlar. Yani boyama kitabı hem fiziksel hem de zihinsel gelişim açısından önemli faydalara sahiptir.

Çocuklar Boyama Kitaplarıyla Eğlenirken Öğrenir

Boyama kitaplarının en önemli faydası, çocukların vakitlerini faydalı bir biçimde geçirmesini sağlamasıdır. Çocuklar, doğdukları andan itibaren, çevrelerine karşı duyarlı olurlar. Belli bir gelişim dönemine geldiklerinde etraflarında meydana gelen olayları algılarlar. Nesneleri, renkleriyle birlikte fark ederler. Onların bu yeteneklerini geliştirmeniz, boyama kitapları gibi eğlenceli ve eğitici kitapları almanızla mümkündür. Baby Mall’da her gelişim seviyesine uygun boyama kitaplarını bulabilirsiniz:

  • Sihirli boyama kitapları
  • Zenginleştirilmiş boyama kitapları
  • Örnekli boyama kitapları
  • Hayvan figürlü boyama kitapları
  • Harfli boyama kitapları

Çocuklar, her dönemde bu boyama kitapları ile oynayabilir. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gerekilen husus, henüz 3 yaşına gelmeyen çocukların boyama kitapları ile baş başa bırakılmamasıdır. Çünkü bebekler, içgüdüsel olarak boya kalemlerini ağızlarına alabilir ve istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir.

Zengin Çeşitleriyle Onlarca Boyama Kitabı Baby Mall’da

 Boyama yapan çocuklar zamanla özgüven kazanır, kendi başlarına bir şeyleri başarabildiklerini düşünürler. Başarı güdüleri daha da artar ve başka konularda bu güdülerini kullanırlar. Kalem tutmayı da boyama kitaplarıyla öğrenen çocuklar, okul dönemine de hazırlanmış olurlar. Renkleri tanıyan ve öğrenen çocuklar kendilerini ifade etmeye başlar.

Son Gezilen Ürünler