Sıralama

Boya ve Boya Kalemleri

Boya ve boya kalemleri, bebeklerin ve çocukların sanatsal seviyelerinin yükselmesini sağladığı gibi görsel zekâlarının da gelişmesine katkıda bulunur. Kalem ve kağıtlarla kendi dünyalarını da renklendiren miniklerin, el becerileri de gelişir. Eğlenirken eğitici bir aktivite de yapmış olan yavrunuz, yeni hayaller kurabilecek duruma gelir. Düşünme yeteneğinde de, muazzam derecede gelişimin olduğunu fark edersiniz. Yavrunuzun eğlenceli ve eğitici kitaplarda yer alan aktiviteleri keyifle yapabileceği, boya ve boya kalemlerini Baby Mall’da bulabilirsiniz.

Çocuklarınızın Dünyasını Boya ve Boya Kalemleri ile Renklendirin

Oyun oynamak, çocuklar için en keyifli aktiviteler arasında yer alır. Çocuklar oyunla çevrelerini tanır, yaşamlarını mutlu bir biçimde sürdürür. Özellikle yaşamlarını hem gerçek hem de soyut anlamda renklendiren oyuncaklar, çocuklara ciddi derecede zevk verir. Zaten çocukların dünyası renklidir, boya ve boya kalemleri onların dünyasını daha da renklendirir. Eline kâğıdı ve keçeli kalemini, pastel boyayı, guaj boyayı ya da kuru boyayı alan çocuklar yepyeni dünyalara yelken açarlar. Boyalarla oynamak ve resim yapmak, onların hem özgür yaratıcılık hem de doğal terapi alanıdır. Bu alanda diledikleri gibi oynarlar ve keyiflerince eğlenirler.

Boya ve Boya Kalemi Çeşitleri Nelerdir?

Çocukların eğlenirken eğitici aktiviteler yapabileceği, birbirinden farklı boya çeşitleri vardır. Resim yaparken ya da aktivite kitaplarını boyarken kullanılabilecek boyaları şöylece sıralayabiliriz:

  • Kuru boya
  • Pastel boya
  • Guaj boya
  • Mum boya
  • Keçe kalem
  • Sulu boya
  • Parmak boyası
  • Parti boyası

Bütün bu boyalar, daha küçük yaşlardan itibaren çocukların keyifli ve neşeli zamanlar geçirmesini sağlar. Resim yapmak, gelişim açısından çok yararlı bir etkinliktir. Çocuklar resim yaparak el ve göz koordinasyonlarını geliştirirler. Şekilleri tanıyıp çizmeye başlayan çocukların, ayırt etme yetenekleri de gelişir. Ayrıca, çocuklar renkleri tanımaya, renklerle ve şekillerle duygularını ifade etmeye başlarlar.

 

Baby Mall’da Aradığınız Tüm Boya Çeşitlerini Bulabilirsiniz

Beğeninize sunulan boya ve boya kalemleri, çocukların sağlığına zarar vermez. Özellikle çocukların cildine temas eden bu boyalar, yıkandığında kolayca çıkabilir. Doğal boyalar ya da gıda boyalarının kullanıldığı ürünleri yine de, ağıza alınmamalı ve yutulmamalıdır.

Son Gezilen Ürünler