Sıralama

Bornoz

Bebeklerin kişisel bakımları ve temizliği, bebeklerin sağlıkları ile doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle anneler onlara ihtiyaçları olan bakımı büyük bir özenle sağlarlar. Bebekler hem kış aylarında hem de yaz aylarında çok sık banyo yaparlar. Banyo sonrasında ise bebeklerin üşümemesi ve üzerlerinde bulunan suyun hemen kuruması için bebek bornozları anneler tarafından en sık tercih edilen ürünlerin başında gelir. Kız ya da erkek bebek fark etmeksizin, bebek banyo havlularına göre çok daha fazla kullanılan bebek bornozları; banyo sonrasındaki bebek bakımı öncesinde annelerin en büyük yardımcılarından biri olarak karşımıza çıkar.

Bebeklerin kişisel bakımlarında kullanılan tüm tekstil ürünleri gibi, bornozların da sadece bebeğin kullanımına özel olması bebek hijyeni açısından önemli ve gereklidir. Bebeklerde kullanılan bornozlar onların hassas ciltlerine özel, tahriş etmeyecek şekilde yumuşak ve suyu hemen emen özellikte üretilir. Genellikle kapüşonlu şekilde üretilen bebek bornozları sayesinde, bebeğin başı için ayrı bir havlu kullanılması gerekmez. Sadece bornozla bebeğin gerekli olan her yeri banyo sonrasında sarılmış olur. Bu sebepten dolayı da anneler bebek havluları yerine bebek bornozu kullanmayı tercih ederler. Bebek bornozları ve bornoz takımları üzerinde bulunan sevimli kahramanlar, renkler ve desenler ise bebeklere hem banyoyu sevdirir hem de banyo saatlerini eğlenceli hale getirir.

Özellikleri

Bebeklerin kullandığı bornozlar, havlularda olduğu gibi tamamen doğal, organik iplerden ya da bambu iplerden bebeklerin hassas cildine özel koşullarda dokunarak üretilir. Bornozların çoğu yüzde yüz pamuk iplik kullanılarak dokunur. Pamuk ve doğal iplikler dışında kimyasal maddelerle çeşitli işlemler gören iplikler, polyester ya da sentetik kumaşlar bebek bornozlarının üretiminde kullanılmaz. İpliğindeki doğallık, bebek bornozlarının normal bornozlardan çok daha yumuşak ve bebeklerin cildine uygun yapıda olmasını sağlar. Bornozların yapıldığı ipliklerin üretildikleri sırada da, bu ipliklere hiçbir kimyasal madde değdirilmez ve kimyasal işlem uygulanmaz. Ancak ne kadar doğal olursa olsun, diğer tüm bebek tekstil ürünlerinde olduğu gibi, bebek bornozları da alındıktan sonra mutlaka uygun şekilde yıkanmalı ve sonrasında bebeğe giydirilmelidir. Çeşitli boyutlarda, renk ve desenlerde olan bebek bornozları her bütçe için kolaylıkla bulunabilir.

 

 

 

Son Gezilen Ürünler