Sıralama

Bloklar

Bloklar, okul öncesinde çocukların yeteneklerini ve el becerilerini geliştirebilmelerini sağlayan oyuncaklardır. Bu sebeple, eğitici oyuncaklar kategorisinde bulunur. Hızlı bir biçimde büyüyen çocukları için, anne ve babalar farklı oyuncaklar tercih etmek ister. Çocuklar genellikle bebeklik dönemlerinde oynadıkları oyuncaklarla, büyüdüklerinde oynamak istemezler. Eski oyuncakları artık çocuklara keyif vermez. Çocukların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini artıran blok türü oyuncaklar ise, her yaşta oyunlar kurdukları en keyifli ürünlerdendir. Baby Mall, çok farklı bloklar ile çocuklara eğitici oyuncaklar sunuyor.

Bloklar Sayesinde Çocukların Becerileri Gelişir

Bebekler ve çocuklar için alınabilecek o kadar çok oyuncak var ki… İçlerinden, onlara en uygun olanlarını seçerken yaşına, gelişim dönemine ve türüne göre bir oyuncak tercih etmeniz oldukça önemlidir. Blok oyuncaklarla, çocuklar hem eğlenirler hem de hayal güçlerindeki imgeleri gerçeğe dökerler. Bu oyuncak, çocukların pek çok farklı oyunlar kurgulamasını sağlar. Parçalı ve birbirine geçmeli olduğu için bloklar ile ev, araba ve insan figürleri yapabilirler. Böylece bir oyuncaktan, birden fazla oyuncak üretmiş olurlar. Çocuğunuza birden fazla oyuncağı bir arada almak yerine blok türü ürünleri tercih ederseniz, yavrunuz bu ürün sayesinde aynı anda çok farklı oyunlar oynayabilir.

Bloklar Neden Çocuklar Yararlıdır?

Bloklar, çocukların gelişim döneminde onlara oldukça fayda sağlayan oyuncaklar arasında yer alır. Çocukları yaşama hazırlayan bu oyuncakların faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • El-göz koordinasyonunun gelişmesine yardımcı olur.
  • Hayal dünyasının gelişmesine katkıda bulunur
  • Motor becerilerin gelişmesini sağlar.
  • Görsel zekânın gelişmesini sağlar.
  • Başka çocuklarla beraber oynandığında, sosyal beceriler gelişir.

 

Bütün bu faydalarından dolayı bloklar, pek çok anne ve baba tarafından çok tercih edilir. Çocukların düzen ve kompozisyon fikrini benimsemesi, bu tür parçalı oyuncakları birleştirerek ortaya yeni ürünler koymalarıyla mümkündür.

Uygun Fiyatlı Blok Oyuncak Çeşitleri Baby Mall’da

Birbirine geçmeli, üst üste konabilen, kap ve halka şeklinde blok oyuncaklar bulunur. Çocuklarınız, renk renk bloklarla değişik nesneler üretebilir. Blok oyuncaklar, sağlığa zarar vermeyen malzemeler kullanılarak üretilir. Herhangi bir kanserojen, toksik ve alerjik madde içermez. Bu yüzden güvenle kullanabilirsiniz. Çocuğunuz 6 aylıktan itibaren bu oyuncaklarla oynayabilir.

Son Gezilen Ürünler