Sıralama

Biberon Emzikleri

Biberon emzikleri, biberonların ağıza alınan ve anne memesine benzeyen kısımlarına verilen isimdir. Belli bir süre anne sütü ile beslenen bebekler, 4. ya da 6. aydan başlayarak ek gıdalara geçerler. Bu dönemden itibaren biberonlar, annelerin en doğal ihtiyaçlarından biri olmaya başlar. Biberonla birlikte, zamanla eskiyen ya da deforme olan biberonların üst kısmındaki parça olan emziklerin de değişmesi gerekir. Birçok farklı markanın tekli ya da çoklu biberon emziği modellerini bulabilirsiniz.

Özellikleri

Biberon emziği, bebeklerin damak yapısına uygun olarak üretilir. Özellikle anne memesine benzeyen yapısı, bebek tarafından daha kolay kabul edilmesini sağlar. Bir yolculuk esnasında, bebek gece uyandığında ya da alışverişte iken kullanılan biberonlar için; daima sağlıklı malzemelerden yapılmış biberon emzikleri tercih edilmelidir. Doğal bir emzirme ortamının oluşması için biberon emziği çok önemlidir. Bebeğin biberonu reddetmemesi ve benimsemesi biberon emziğinin kalitesine, anne memesine benzemesine ve damak yapısına uygun olmasına bağlıdır.

Biberon Emziği Modelleri

Biberon emziği kauçuk ya da silikon malzemeler kullanılarak üretilir. Yumuşak bir malzeme olan kauçuk ve silikon, bebeğin emme işlemini rahat bir biçimde yapabilmesini sağlar. Ayrıca, bu malzemeler oldukça sağlıklıdır. Yumuşaklığı ve kolay yıkanması, kauçuk ve silikon malzemeler kullanılarak üretilen biberon emziğinin tercih edilme nedenidir. Bebek, emzik kısmını kolayca kavrayabilir. Ancak bunun için, bebeğinizin yaşına ve gelişim dönemine uygun ürünü seçmeniz gerekir. Genel olarak; farklı aylardaki bebekler için, farklı büyüklükte üretilen ürünlerin ambalajlarında “0-3, 3-6, 6-9, 9-12, 12+” gibi ifadeler vardır. Bu ifadeler, bebeğin gelişim döneminin kaçıncı ayında olduğunu belirtmek için kullanılır.

Farklı markaların, sağlığa uygun biberon emzikleri vardır. Set halinde ya da tek satılan ürünlerde şu modeller vardır:

  • Damla
  • Yassı
  • Yuvarlak
  • Simetrik

Dar ya da geniş ağızlı olarak üretilen biberon emzikleri, bebeklerin sağlıklı bir biçimde beslenmesi için kullanılır. Biberon emziklerinde küçük bebekler için daha az akan sıvılar, bebekler büyüdükçe daha fazla akar. Anne sütü almaya devam eden bebeklerde de, daha az miktarda akan modeller tercih edilmesi gerekir. Bebeklerin besin ihtiyaçları ve yutma becerileri göz önüne alınarak üretilen emzikler, biberonlara kolayca monte edilebilir. İlk kullanımdan önce yıkayacağınız emziği, sonraki kullanımlarda ılık suyla yıkayabilir, kaynar suda artıkların temizlenmesi için bekletebilir ve sterilize edebilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler