Sıralama

BEZ MENDİL VE ÖRTÜ

Bez mendil ve örtü, doğumdan önce temin edilmesi gereken başlıca bebek tekstil ürünleri arasında yer alıyor. Alışveriş listesi yazılmaya başlandığında akla ilk gelenler zıbın ve bebek bezi olsa da, bez mendil ve örtü olmadan bebek bakımıyla ilgilenmek çok zor olacaktır.

Bez Mendil Kullanım Alanları

Süt emmeyi yeni yeni öğrenen ve tokluk hissini bilmeyen bebekler, içtikleri sütün fazlasını kusarlar. Özellikle ilk aylarda bütün bebeklerde görülen bu durum, yine bebeklerde yaygın olarak görülen reflü ile birleştiğinde daha yoğun yaşanabilir. Böyle anlarda bez mendiller, anne ve babalar için kurtarıcı gibidir. Buna ek olarak, diş çıkarma dönemlerinde bebeklerin ağız salyalarında artış görülür. Bu salyaların temizlenmesi için de bez mendil kullanılır. Yıkanabilir özellikteki bez mendiller, ağız çevresinde istenmeyen artıkların temizlenmesi için kullanılır. Bebeğinizin gazını çıkarmak için kucağınıza aldığınızda, kendinden bazı izleri omzunuza bıraktığına şahit olabilirsiniz. Hatta ilk kez başınıza geldiğinde bebeğiniz dik bir durumdayken bunun nasıl olmuş olduğuna da şaşırabilirsiniz. Ancak sürpriz durumlarla karşılaşmamak için, omuz bölgenize bez mendil koyarak tedbir almanız mümkün. Bebeğiniz terlediğinde, ellerini silmek istediğinizde, mama önlüğü olarak, kusma esnasında kirlenmemesini istediğiniz kıyafetleri korumak için bez mendilleri kullanabilirsiniz. Banyo sonrasında ve denizden çıktıktan sonra da, büyük ebatlardaki bezlerden yararlanabilirsiniz.

Bebekler İçin Bez Örtü

Bebeğinizin bakımıyla ilgilenmeye başladığınızda, her sürecin kendi içinde bir seremoni olduğunu fark edersiniz. Bebeğinizin altını değiştirirken, yemek yedirirken, dışarı çıkarırken, oyun oynarken ve kundaklarken her bir adımı planlayarak gerçekleştirmeniz gerekir. Bu süreci seremoni haline getiren şey ise, bebeklerin çok narin ve hassas olmasıdır. Bebeğiniz için her ne yapıyorsanız, her zaman özenli ve titiz olmak zorundasınızdır. Bütün bu süreçler yaşanırken, ebeveynlerin yanında bebek örtüleri vardır.

Çok sıcak havalarda Güneş’ten korunmak için pusetin üzerine, bezini değiştirmek istediğinizde altına, oyun oynarken oturduğu yere sermek için bebek örtülerini kullanabilirsiniz. Ayrıca kundak ve emzirme örtüsü olarak kullanılan çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.

Bez Mendil ve Örtü İçin Kumaş Seçimi

Bez mendil ve örtü için kumaş seçimi yaparken dikkat edilmelidir. Bebeğinizin cildini tahriş etmeyen, alerjik reaksiyonlara neden olmayan, kanserojen maddeler içermeyen, doğal kumaşlar tercih etmelisiniz. Bebeklerin hassas ve narin cildi göz önünde bulundurularak yumuşak, nefes alabilen, nemi emen, emiş gücü yüksek pamuk kumaşlardan yapılan ürünler kullanılmalıdır. Bu sebeple, çocuk tekstil ürünleri arasında muslin, bambu ve penye kumaşlardan elde edilen bez mendil ve örtüler ebeveynler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bebek bakımı konusunda anne ve babaların her zaman yanında olan Baby Mall’ un, farklı ürün özelliklerine sahip bez mendil ve örtü seçeneklerini hemen şimdi inceleyebilirisiniz.

Son Gezilen Ürünler