Hamile Bel Destek Bandı Ve Korse

Hamileliğin son aylarında karın büyür ve ağırlaşır. Anne adayları için en basit işler zorlaşabilir. Dışarı çıktıklarında ya da evde gündelik hayatlarında karın ağırlığının taşınması, uzun zaman ayakta kalmak ya da farklı aktiviteleri yapmak normalden çok daha yorucu hale gelir. Bel ve sırt ağrılarına neden olabilen bu durum, geceleri de anneleri zorlayan durumlara sebep olabilir.

Buna ek olarak, çalışan annelerde görülen uzun süre ayakta durmak ve sürekli babet gibi düz tabanlı ayakkabılar giymek de ağırlaşan karınla birlikte ağrılara neden olur. Ayrıca evde ağır kaldırmak, temizlik yapmak, kilonun artması ve hormonal değişimler de, hamileliğin son aylarında anneleri zorlayan diğer faktörlerdendir.

Çözüm Basit

Böyle durumlarda annelerin bel ve karın bölgelerini desteklemek için üretilen bel bantları ve korseler, özellikle gebeliğin son aylarında annelerin en büyük yardımcısı. Hamile bantları ve bel destekleri hem gündüz hem de gece göbek, bel ve sırt bölgesini destekler ve daha konforlu bir duruş sunar. Düzenli kullanımında ise bel ve sırt ağrılarını engeller. Göbek ağırlığının daha az hissedilmesini sağlar.

Karnı Sıkmaz

Bel bantları çok sayıda çeşidi olan ve her anne için kullanılması tavsiye edilen ürünler arasında yer alır. Bel kısmından anneyi sararak, göbeğin altında birleşen bel bantları ve korseler; günün her saatinde rahatlıkla kullanılabilir. Anneyi sadece desteklemek amacı ile üretilen ürünler olduğundan karın bölgesini sıkmaz, ayarlanabilir olduğundan dolayı istenilen sıkılık derecesine anneler karar verir.

Hamile bantları çeşitlerinden bel destekleyici olanlar genellikle bele binen ağırlığı azaltmak için kullanılır. Bel korsesi şeklinde olanlar normal bantlara göre biraz daha sıkı özelliklere sahiptir. Üzerinde hiç dikiş bulunmayan bel destek bandı ve korseler, dışarıda giyilebilir ve elbiselerin altından belli olmayacak şekilde üretilmişlerdir. Ayrıca karın destekleyen bantlar da bulunur. Bu bantlar ince ve kalın olmak üzere iki farklı şekildedir. Hamileliğin kaçıncı ayında olunduğuna göre ince ya da kalın modeli kullanılabilir. Bu bantlar direkt olarak karnı desteklerler ve karın ağırlığının bele vurmasını engellerler. Hamile bel destekleyicileri, korseleri ve bel bantları farklı seçenekleri ve ekonomik fiyatları ile her bütçe için annelerin beğenisine sunulan ürünlerdir.

 

 

Son Gezilen Ürünler