BEBEK PAMUĞU

Bebek pamuğu, %100 pamuktan elde edilir ve kaynatılıp ılıtılmış su ile ıslatıldıktan sonra bebeğin cildini temizlemek için kullanılır. Cildi henüz dış uyaranlara karşı mücadele edecek durumda olmayan bebekler için doğal, hijyenik ve sağlıklı olmasından dolayı tercih edilmektedir.

Bebek ciltleri ince ve geçirgen bir yapıya sahiptir. Bu yapı nedeniyle, bebek cildine temas eden kimyasallar hızlıca kana karışır. Diğer yandan, anne karnında oluşmaya başlayan ve doğduktan 30 gün sonrasına kadar bebekleri dış çevreye karşı koruyan cilt bariyerinin aşınmaması gerekir. Bu sebeple, bakım ürünleri ve kullanım yöntemleri konusunda özenli hareket edilmesi gerekir. Bebeğin doğumuyla birlikte vücudunda yer alan doğal yağlar ovalama, yıkama ve kullanılan kimyasallarla yok edilmemelidir. Bu noktada bebek pamuğu, hem doğallığı hem uygulama yöntemi açısından en iyi seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Neden Bebek Pamuğu?

Bebeğiniz göbek bağını düşürene kadar yıkamamanız gerekir. Bebeğinizin cilt bariyerini tahriş etmeden temizlemenin en iyi yolu, doğal ürünleri kullanmaktır. Özellikle alerjik cilt tipine sahip bebekleri için daha hassas seçimler yapmak durumunda kalan ebeveynler, bebek pamuğunu tercih etmelidir. Bebek pamuğunun en önemli özelliği, orijinal pamuk yapısını koruyor olmasıdır. Katkı maddesi, alkol, paraben ve boya içermez. Bebeğinizin cildinin pH değerini bozmaz. Hassas bebek ciltlerini tahriş etmeden temizler. Üstelik kullanım kolaylığı sağlaması açısından, mendil veya ped şeklinde üretilmektedir. Kadınların kullandığı makyaj temizleme pamuklarına benzediğini, onun daha büyük ebatlardaki hali olduğunu söyleyebiliriz. İhtiyacınız kadarını paketinden çıkardıktan sonra, ambalajında bulunan ipi büzerek saklayabilirsiniz.

Nasıl Seçilmeli?

Bebek pamuğu; kaynatılıp ılıtılmış suya batırıldığında parçalanmamalı. Bütünlüğünü koruyorsa ve yumuşak bir hal alıyorsa kullanım için uygundur. Bebek pamuğu kullanımının tek olumsuz tarafı, kullanmak için her zaman kaynatılıp ılıtılmış suya ihtiyaç duyulması olabilir. Ancak planlı bir şekilde hareket eden ebeveynler için, bebek pamuğu kullanımı zor olmayacaktır. Özellikle bebeğinizin cildinin tahriş olmadığını, pişik ve kızarıklıklarla mücadele etmediğini görebilirsiniz. Aradığınız tüm anne ve bebek ürünlerinin yer aldığı Baby Mall kategorilerinden, farklı firmaların bebek pamuğu seçeneklerini inceleyebilir ve siparişinizi online olarak verebilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler