Sıralama

Bebek Otomobil Koltuğu Aksesuarları

Bebek oto koltukları, bebeğinizin otomobilin içinde güvenle seyahat edebilmesi için tasarlanan ürünlerdir. Kimi oto koltukları aynı zamanda puset olarak da kullanılabilir özelliktedir. Bebek oto koltuğu aksesuarları ise oto koltuklarını daha kullanışlı ve rahat hale getirmek amacıyla kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler doğrudan oto koltuğuna monte edilerek kullanılabilen ve ürünün işlevselliğini artıran ürünler, oto koltuğunu koruyacak ürünler ve bebeğinizin rahatını artıracak bebek oto koltuğu aksesuarları ürünleri olarak üçe ayrılabilir.

Bebek Oto Koltuğunuzu İşlevsel Hale Getirecek Aksesuarlar

Bebek Oto Koltuğu Ayak Desteği

Bebek oto koltuğu ayak desteği ürünleri, oto koltuğunun alt kısmına monte edilerek kullanıma hazırlanır. Bu ürünler özellikle uzun yolculuklar sırasında bebeğinizin oturma pozisyonunu destekleyebilecek bir destek görevi görür.

Bebek Oto Koltuğu Tepsileri

Bebek oto koltuğu tepsileri, yolculuk sırasında bebeğinizi beslemenize ya da bebeğinizin kendi başına yemek yemesine yardımcı olacak ürünlerdir. Bebek mama sandalyelerinde bulunan tepsiyle aynı işlevi görürler. Oto koltuğunun iki kenarına geçebilen klipsler sayesinde sabitlenip kullanım bittikten sonra kolayca çıkarılabilirler.

Bebek Oto Koltuğu Yükseltici

Bebek oto koltuğu yükselticileri temelde yükseltici minder işlevi görür. Bunlar, oto koltuğunun oturağının altına yerleştirdiğinizde koltuğun yüksekliğini ve dolayısıyla çocuğunuzun görüş alanını artıran ürünlerdir. Bu ürünler aynı zamanda mama sandalyeleri, pusetler ya da oturaklarda da aynı işlevle kullanılabilirler.

Bebek Oto Koltuğu Yükseltici Fiyatları

Bebek oto koltuğu yükseltici ürünlerinin ortalama fiyatları 100 TL civarındadır.

Bebek Oto Koltuğunuzu Kişiselleştirmenize ve Korumanıza Yardımcı Olacak Aksesuarlar!

Bebek Oto Koltuğu Kılıfı

Bebek oto koltuğu kılıfları, bebeğinizin otomobil koltuğunun tarzını değiştirmenize yardımcı olabilecek ek aksesuarlardır. Ancak tek işlevleri bu değildir. Bebek oto koltuğu kılıfları aynı zamanda oto koltuğunu dış etkenlerden de korur.

Bebek Oto Koltuğu Kılıfı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bebek oto koltuğu kılıfı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ilk özellik, kılıfın ebadıdır. Ayrıca kılıf kumaşının terletmez kumaş özelliğine sahip olmasına dikkat etmelisiniz, bu sayede bebeğiniz için daha rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Öte yandan kılıfın leke tutmaz ve kolay temizlenebilir yapıda olması da temizliğini kolaylaştıracağı için ebeveynleri için çok daha kullanışlı bir seçenek sunar. Kılıfın, bebeğinizin tenine temas edebilecek noktalarında düğme, çıt çıt gibi aksanlar bulundurmaması da güvenlik ve rahatlık açısından oldukça önemlidir. Ayrıca kılıfın kemer yuvalarının, oto koltuğunuzla uyumlu olmasını da göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

Bebek Oto Koltuğu Kılıfı Fiyatları

Bebek oto koltuğu kılıfı fiyatları ortalama 150 TL bandındadır.

Bebek Oto Koltuğu Tulumu

Bebek oto koltuğu tulumları özellikle kış aylarında bebeğinizin üşümemesini sağlayacak ürünlerdir. Pusetlerde de kullanılabilen bu ürünler koltuğun üstüne geçirilerek kullanılırlar.

Bebek Oto Koltuğu Tulumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek oto koltuğu tulumu seçerken tulumun ebadı oldukça önemli bir kriter olur. Ürünün ölçülerine dikkat etmeniz sayesinde ürünün bebek koltuğunuza ya da pusetinize uygun olup olmadığını ölçebilirsiniz. Ayrıca ürünün sıvı geçirmez özellikte olması, özellikle puset formlu koltukların kullanımını kolaylaştıracaktır.

Oto Koltuğunu Bebeğiniz için Bir Konfor Merkezi Haline Getirecek Aksesuarlar

Bebek Oto Koltuğu Minderleri

Bebek oto koltuk minderleri, oto koltuğunu çok daha ergonomik hale getirerek özellikle uzun yolculuklarda bebeğinizin oturma ve yatma pozisyonunu destekleyen bir oto koltuğu aksesuarıdır.

Bebek Oto Koltuk Minderi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek oto koltuk minderi seçerken öncelikle minderin elyaf gibi bebeğinizi terletebilecek iç dolgulara sahip olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Ardından ise minderin ölçüleri ve emniyet kemeri yuvaları, dikkat edilmesi gereken diğer özellikler olarak gelir. Bebek oto koltuk minderleri ortopedik ve standart olmak üzere iki seçeneğe sahiptir. Oto koltuk minderleri, özelliklerine ve ebatlarına göre aynı zamanda puset ve bebek arabalarında da kullanılabilir.

Bebek Oto Koltuk Minderi Diyatları

Bebek oto koltuk minderi fiyatları ortalama 100 TL’lik bir fiyata sahiptir.

Bebek Oto Koltuğu Baş Destekleri

Bebek oto koltuğu baş desteği ürünleri, oto koltuğunun baş kısmına bir kemer yardımıyla geçirilerek kullanılan, bebeğinizin oturma sırasında boynunu, uyuma sırasında ise başını destekleyecek olan ürünlerdir.

Bebek Oto Koltuğu Baş Desteği Fiyatları

Oto koltuğu aksesuar fiyatları arasında belki de en ucuzları olan bu ürünler, 20 TL’de başlayan bir fiyat bandına sahiptir.

Bebek Oto Koltuğu Yastıkları

Bebek oto koltuğu yastıkları kendi içlerinde çeşitli özellikleriyle ayrılırlar. Kimi oto koltuğu yastıkları, bebek oto koltuğu baş desteği ürünlerine benzer ancak sabitleyici bir kemere sahip değildir. Bu ürünler genellikle müslin örtü setleriyle birlikte satılır. Diğer bir bebek oto koltuğu yastığı tipi, emniyet kemerine sabitlenen yastıklardır. Bu yastıklar bebek oto koltuğu emniyet kemeri yastığı olarak bulunabilir. Oto koltuğu emniyet kemerinin, bebeğinizin boynuna ve yüzüne zarar vermemesi için bu ürünler tercih edilebilir. Boyun yastıkları ise bebeğinizin boynunun etrafında bir simit biçiminde duran yastıklardır. Bu yastıklar, bebeğinizin uyuma pozisyonu nasıl olursa olsun, her açıdan bebeğinizin boynunu destekler. Son olarak boyun desteği ve emniyet kemeri yastığı bir arada sunulan modeller de bulunmaktadır. Bu modeller, emzirme yastıklarına benzer bir görüntüdedir. Boyun yastığının bir tarafı, emniyet kemerinin de üstüne gelebilecek şekilde daha uzundur.

Bebek Oto Koltuğu Yastığı Fiyatları

Bebek oto koltuğu yastıkları marka ve işlevlerine göre değişiklik gösteren bir fiyat aralığına sahiptir. Emniyet kemeri yastıkları ortalama 100 TL iken boyun yastıkları 75 TL civarındadır.

Bebek Oto Koltuğu Aksesuarları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Oto Koltuğu Aktivite Masası Nedir?

Oto koltuğu aktivite masaları, besleme tepsileriyle aynı işlevi gören ürünlerdir. Bu masalar yolculuk sırasında çocuğunuzun üzerinde oyun oynayabileceği, aktivite yapabileceği ya da yemek yiyebileceği bir alan sağlar.

Bebek Oto Koltuğu Emniyet Kemeri Kılıfı Nedir?

Bebek oto koltuğu emniyet kemeri kılıfları, emniyet kemerlerinin üstüne geçirilerek kemerlerin bebeğinizin cildine zarar verme olasılığını azaltan yumuşak kumaşlardır.

Son Gezilen Ürünler