Sıralama

Bebek Kremi Ve Yağları

Bebeklerin cildi dış etkenlere açık ve çabuk etkilenebilir olduğu için, bebek ciltlerinde kuruluk yaşanması sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Ayrıca bebeğin cildinin çeşitli nedenlerle tahriş olması da görülen bir diğer sorundur. Bu sorunları önlemek için, bebek bakım rutinlerinde en çok kullanılan ürünler bebek bakım kremleri ve yağlardır.

Bebeklerin altları genelde kapalı olduğundan dolayı cilt çoğu zaman nefes almakta zorlanır. Bu da pişik ya da kuruluk oluşmasına neden olur. Bu nedenle bebeklerin pişik kremi, bebek kremi ve nemlendiricileri, ek olarak da çeşitli yağları düzenli şekilde kullanması gerekir. Bebekler için üretilen nemlendiricilerin tamamı, bebek cildinin PH dengesine uygun şekilde üretilir. Kremlerin tamamı dermatolojik olarak test edilir ve kuruluğu önlemek için kullanılır.

Özellikleri

Bebek yağları ise doğal ya da bitkisel içeriği olan hammaddeler kullanılarak üretilir. Bebek kremleri ve yağları fenoksietanol, paraben ve fitalat gibi bebeklerin hassas cildine zararlı olabilecek maddeleri içermez. Bebeklerin cildinin alerjik reaksiyon göstermemesi için özel olarak hazırlanan formüller sayesinde, bebekler hem daha rahat hem de daha konforlu şekilde zaman geçirir.

Bebek kremleri ve yağları zaman zaman cilt problemleri ile karşılaşıldığında da kullanılabilen ürünlerdir. Yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde de farklı cilt tipleri bulunur. Hassas, çok hassas, kuru ya da normal gibi farklı tiplerde olan bebek ciltleri için farklı içeriklere sahip bebek kremleri mevcuttur. Bu nedenle bebeklerin cilt tipinin analizinin uzmana yaptırılarak, bu kremlerden kullanılması tavsiye edilir.

Bebeklerin kulaklarında ve yanaklarında da kuruluk görülebilir. Bu durumlarda da bebek yağları ve kremleri kullanılabilir. Bebek yağlarının özel dokusu sayesinde bebek cildinde oluşan kuruluklar bu yolla giderilebilir.

Ne Zaman Kullanılmalı?

Bebek kremleri ve bakım yağları, bebeklerin bakım rutininin ayrılmaz bir parçasıdır. Kremler ve yağlar sıklıkla bebek banyosu sonrasında sürülür. Bebek yağını kullanarak bebeğinizin ellerine ve ayaklarının altına masaj yapmanız bebeğinizin hoşuna gidecek, rahatlamasına ve daha kolay şekilde uyumasına yardımcı olacaktır.

Yağ ya da bebek kremini kullanırken ürünü direkt olarak bebeğinizin cildine değil, öncelikle elinize sıkarak sürmeniz tavsiye edilir. Böylece elinizin sıcaklığında tepkimeye giren krem ya da yağ, bebeğinizin cildine daha kolay nüfuz edecektir.

Son Gezilen Ürünler