Sıralama

Bebek Kolonyası

Bebek bakımında son zamanlarda sıklıkla kullanılan ürünlerden biri de bebek kolonyaları. Ama bu kolonyalar bildiğimiz kolonyalar gibi değil, yetişkinlerin kullandığı kolonyalardan hem formülü hem de derecesi ile çok daha farklı. Bebeklerin hassas ciltleri ve ciltlerindeki nem dengesi göz önünde bulundurularak üretilen kolonyalar, bebeklerin hoş kokmasını sağlarken aynı zamanda mikroplara karşı bir bariyer görevi de üstlenir.

Bebek Kolonyası İle Normal Kolonya Arasındaki Fark Nedir?

Bebek kolonyalarının dereceleri normal kolonyalara göre çok daha düşüktür. Ayrıca bebek kolonyalarında yakıcı etki bulunmaz. Bebek kolonyalarının yapımında kullanılan malzemeler, bebeklerin hassas ciltlerine zarar vermeyen hammaddeler kullanılarak üretilir. Bebek kolonyaları satışa çıkmadan dermatolojik olarak test edilir. Bu testler dermatologların gözetiminde gerçekleştirilerek, sadece testten geçebilen kolonyalar satışa sunulur. Bebek kolonyaları alkolsüzdür. Bebeklerin ciltlerine uygun, PH ve nem dengeleri gözetilerek üretilmiştir.

Bebek Kolonyası Neden Kullanılır?

Hepimiz gibi bebeklerin de, özellikle yazın sıcak havalarda serinlemeye ihtiyacı vardır. Bebek kolonyaları da bu serinliği sağlayan ve en çok kullanılan ürünlerin başında gelir. Bebek kolonyalarının da tıpkı diğer kolonyalarda olduğu gibi hoş bir kokusu ve sürüldüğünde serinlik verme etkileri vardır. Bebekler vücut ısılarını henüz ayarlayamadıklarından, özellikle sıcak havalarda bebeklerin ciltlerinde pişik oluşabilir. Bebek kolonyaları bebeklerin kollarında, ellerinde ve bacaklarında istenmeyen pişiklerin oluşmasını engellemek ve bebeklerin kalıcı ferahlık hissetmesini sağlamak için kullanılan ürünlerdir. Özellikle yaz aylarında dışarı çıktığınızda ister istemez hava sıcaklığına bağlı olarak terleyen bebeğinizi serinletmek için kullanabileceğiniz bebek kolonyaları, sizlerin de yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz ürünler listesine girecek. Hızlı bir hijyen için de, oldukça pratik ürünlerdir.

Bebek Kolonyalarının Kokuları Nasıldır?

Kolonyaların hepsinin ortak özelliği, bebeklere ferahlık ve güzel bir koku sağlamasıdır. Bazı kolonyalarda bulunan aromatik kokuların, bebekleri sakinleştiren bir etkisi de bulunur. Bebek kolonyalarında kullanılan koku aromaları, genellikle doğada bulunan yasemin ya da lavanta gibi bitki özleri kullanılarak hazırlanır.  

Çok sayıda çeşidi bulunabilen, farklı aromalarda ve her bütçeye hitap eden bebek kolonyası çeşitleri özellikle yaz aylarında en sık kullanılan bebek bakım ürünleri arasındadır.

Son Gezilen Ürünler