Bebek Bisküvisi

Bebek bisküvisi, atıştırmalıkların içinde belki de bebeklerin en fazla sevdiği ürünler arasında yer alır. Farklı tarifler için de kullanılan bebek bisküvileri, çoğunlukla öğün aralarında kullanılıyor. Eğlenceli ve mutluluk verici bebek bisküvileri, bebekler için özel olarak üretildiği için son derece sağlıklıdır. Bedensel gelişim için ihtiyaç duyulan vitamin ve mineraller, bebek bisküvilerinde bol miktarda bulunur. Bebekler bu lezzetli atıştırmalıkları tüketirken, hem katı gıdalara kolaylıkla alışmış olurlar hem de sağlıklı lezzetler tatmış olurlar. Baby Mall’da farklı markalara ait bebek bisküvilerini deneyebilirsiniz.

Bebek Bisküvisi ile Mutlu Bebekler

Bebek bisküvileri, eğlenceli şekilleri ile bebeklerin dikkatini çekerek mutlu olmalarını sağlar. Özellikle diş kaşıma döneminde bu ürünler oldukça faydalı olur. Süt bileşenlerinin bulunduğu ürünlerde, yumurta ve soya proteini bulunmaz. Koruyucu, renklendirici ve aroma içermediği için sağlığa zarar vermez.

Özellikleri:

  • Buhar ısısıyla pişirilir
  • Kanserojen madde içermez.
  • Gevrek olmasından dolayı, kolayca ufalanmaz ya da kırılmaz.
  • Özel kıvamı sayesinde; diş çıkarma dönemindeki bebeklerin, yerken damaklarını da kaşımalarına imkân verir.

Bebek bisküvisi çeşitleri arasında, keçi sütlü olanlar da vardır. İçerisinde hurma pekmezi, tam buğday unu ve keçiboynuzu bulunur. İçerisinde glukoz, koruyucular, katkı maddesi, renklendirici bulunmayan ürünler, taze keçi sütünün doğallığını sunar. 6 aylık olan bebekler için kullanılabilir. Keçi sütü, bebeklerin daha dirençli olmasını sağlar. Organik meyve sularıyla tatlandırılan bebek bisküvilerinde, hayvansal gıdalar yer almaz. Üzerlerinde hayvan desenleri bulunan ve geometrik şekillere sahip bebek bisküvilerini yedirirken, eğlenceli oyunlar kurabilirsiniz.

Sağlıklı Bebek Bisküvileri

Bebek bisküvilerini farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Doğrudan atıştırmalık olarak tüketilebilecek olan ürünler, süt ya da su ile ezilerek mama kıvamına da getirilebilir. Böyle bir tercihle, ürünü ana öğün olarak kullanmış olursunuz. Vitamin ve mineral takviyeli ürünler, zengin içerikleriyle anne ve babaların tercihidir. Bebek bisküvisi çeşitleri, sütten mamaya ya da ek gıdaya geçişte kullanılabilecek en önemli ürünler arasında yer alır. Ürünlerde kalsiyum, B1 vitamini, B2 vitamini, B6 vitamini, B12 vitamini, folikasit, pantotenik asit, niasin, E vitamini, A vitamini, C vitamini, demir ve iyot takviyesi de bulunur. Kısacası, bebek bisküvileri gerçek bir vitamin deposudur.

Son Gezilen Ürünler