Sıralama

Bebek Arabası Aksesuarları

Bebek arabası aksesuarları, bebeğinizin ve sizin rahatlık ve güvenliğiniz için bebek arabasının görevini tamamlayan ve işlevselliğini ürünlere denir. Bu ürünlerin çeşitleri ve kullanım amaçları oldukça geniş bir banda yayılır.

Bebek Arabanızı Bir Konfor Merkezi Haline Getirecek Aksesuarlar

Bebek Arabası Minderleri

Bebek arabası minderleri, bebeğinizin bebek arabasını oturma ve yatma pozisyonlarını destekleyecek yapıya getirmeye yarayan bir nevi yastık işlevi görür. Bebek arabası minderleri sayesinde özellikle uzun süreli bebek arabası kullanımlarında bebeğiniz rahat eder.

Bebek Arabası Minderi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek arabası minderi seçerken minderin ebadına dikkat etmelisiniz. Kimi ebatlar pusetlerde de kullanıma uygunken travel sistem bebek arabaları için çok daha dar bebek arabası minderleri uygun olmaktadır. Bebek arabası minderinin kalınlığı da oldukça önemlidir. Yine travel sistem bebek arabalarında portatif özellik sebebiyle çok daha ince minderlerin tercih edilmesi önerilir.

Ayrıca minderin kemer yuvalarının yerine de dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede minderi bebek arabanıza uygun şekilde monte edebilirsiniz. Bebek arabası minderinin ortopedik özelliği de göz önünde bulundurulabilir. Bu sayede bebeğinizin oturma ve yatma pozisyonlarında vücudu ve omurgası çok daha fazla desteklenecektir.

Minderin leke tutmaz ve silinebilir kumaş özelliğine sahip olması da ebeveynler için bir avantaj olacaktır.

Bebek Arabası Minderi Fiyatları

Bebek arabası minderlerinin fiyatları, özelliklerine göre 20 TL’den başlayıp 200 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Bebek Arabası Örtüleri

Bebek arabası örtüleri çok amaçlı kullanım sağlayan aksesuarlardandır. Kimi çeşitleri emzirme örtüsü olarak kullanılır, kimileri bebeğinizi sıcaktan ya da soğuktan koruyabilir, kimileri müslin örtü işlevi görür ve kimileri pusetlerle de kullanılabilir.

Bebek Arabası Örtüsü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek arabası örtüsü seçerken örtünün anti bakteriyel ve anti alerjen yapıda olması oldukça önemlidir. Hemen ardından ise kir tutmaz ve kolay temizlenir özellikler ebeveynlerin hayatını kolaylaştırabilir. Öte yandan örtünün terletmez ya da üşütmez kalınlıkta olması ve tüylenmemesi de oldukça önemlidir.

Bebek Arabası Örtüsü Fiyatları

Bebek arabası örtüsü fiyatları özelliklerine göre 30 TL’den başlayıp 150 TL’ye kadar çıkabilir. Bunun yanı sıra minder, yastık ve müslin örtüyü birlikte içeren setlerin fiyatları 300 TL’ye kadar ulaşabilir.

Bebek Arabası Şemsiyesi

Bebek arabası şemsiyeleri, alt kısımlarında bulunan bir klips yardımıyla bebeğinizin bebek arabasına doğrudan monte edilebilerek bebeğinizi ve bebek arabanızı güneşin zararlı etkilerinden ve kimi zaman yağmurdan koruma işlevi görür.

Bebek Arabası Yastıkları

Bebek arabası yastıkları, bebek arabası minderini destekler niteliktedir. Bebeğinizin uyku pozisyonunda boynunu ve başını destekler.

Bebek arabası Yastığı Seçerken Dikkat edilmesi Gerekenler

Yastığın elyaf yapıda olmaması bebeğinizin terlemesinin önüne geçecektir. Bunun yanı sıra yastığın ergonomik yapıda olması bebeğinizin iskelet sağlığı açısından çok daha iyi olacaktır. Yastığın kir tutmaz ve kolay temizlenebilir yapıda olması ya da kolayca çıkarılıp yıkanabilen bir kılıfa sahip olması da kullanım kolaylığı sağlar.

Bebek Arabası Yastığı Fiyatları

Bebek arabası yastıkları genelde bebek arabası uyku setlerinin içinde satılır. Bu setler de özelliklerine göre 30 TL ve 300 TL arasında değişiklik gösteren bir fiyat bandına sahiptir.

BEBEK ARABANIZI KORUMAYA ALMANIZI SAĞLAYACAK AKSESUARLAR

Bebek Arabası Şemsiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek arabası şemsiyesi seçerken, şemsiyenin kumaşının UV filtresi içermesine ve su geçirmez olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca, bebek arabası şemsiyesinin uç kısmında klips olup olmadığını da göz önünde bulundurmalısınız. Klipsin olmadığı ya da klipsin bebek arabanıza uyumlu olmadığı durumlarda, ek klips kullanarak şemsiyeyi bebek arabanıza monte edebilirsiniz.

Bebek Arabası Şemsiyesi Fiyatları

Bebek arabası şemsiyesi fiyatları, 200 TL’den başlayıp 700 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Bebek Arabası Yağmurluğu

Bebek arabası yağmurlukları, bebeğinizin bebek arabasının rüzgarlık kısmının onu yağmurdan koruyamadığı ve bebek arabası şemsiyesine sahip olmadığınız durumlarda kullanabileceğiniz bir üründür.

Temelde şeffaf ve su geçirmez bir plastik örtü olarak tanımlanabilecek bu ürünler, kolay depolanabilir ve taşınabilir özelliğiyle ebeveynler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Kimi zaman bebek arabalarıyla birlikte satılan bu ürünlere ayrıca ulaşmak da mümkündür.

Bebek Arabası Yağmurluğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek arabası yağmurluğu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ilk kriter ürünün hammaddesidir. Kalın plastikler, standart muşamba örtülerden çok daha dayanıklı olacağı için daha uzun süreli kullanım sağlar.

Öte yandan yağmurluğun ebadı da oldukça önemlidir. Bebek arabanızı tamamen kaplayabilmesi gerekir. Kimi bebek arabası yağmurlukları, pusetler için de uygundur. Bu ürünlerin etek kısımlarında ayarlanabilir lastik bulunur.

Dikkat edilmesi gereken son nokta ise bebek arabası yağmurluğunun bebek arabasına sabitlenebilir durumda olmasıdır. Kimi yağmurluklarda cırt cırt, çıt çıt ya da lastik gibi ekler bulunmadığı için bu ürünleri ancak bebek arabasının çeşitli bölgelerine tutturularak kullanılabilir ancak bu kullanım rahat ve verimli olmaz.

Bebek Arabası Yağmurluğu Fiyatları

En ucuz bebek arabası aksesuarlarından biri olan bebek arabası yağmurluklarının fiyatları 25 TL ve 50 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Bebek Arabası Sinekliği

Bebek arabası sineklikleri özellikle yaz aylarında ortaya çıkan sivrisinek ve karasinek gibi çeşitli böceklerin verebileceği zararlardan bebeklerinizi korumak amacıyla tasarlanmıştır. Ayrıca eğer doğa yürüyüşleri ve kamp gibi etkinliklerde bulunuyorsanız, diğer böceklere karşı da bebeğiniz için koruma sağlayabilir. Bebek arabası sineklikleri, sıradan sinekliklerle aynı işlevi görür. Bebek arabasının üstüne geçirilmek suretiyle kullanılabilen ince bir ağdır.

Bebek Arabası Sinekliği Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek arabası sinekliği seçerken dikkat edilmesi gereken nokta, ürünün monte ediliş şeklidir. Bebek arabası sinekliği eğer bebek arabasını düzgünce kaplamıyorsa, işlevini yerine getiremez.

Bebek Arabası Sinekliği Fiyatları

Bebek arabası sineklikleri ortalama 15 TL’dir.

BEBEK ARABANIZIN İŞLEVSELLİĞİNİ ARTIRACAK AKSESUARLAR

Bebek Arabası Düzenleyici Çantaları

Bebek arabası düzenleyici çantaları, standart anne bebek çantalarına benzer işlev görür. Oldukça fazla bölmeye sahip olan bu çantalar doğrudan bebek arabasına monte edilebilir ve bu sebeple taşıma kolaylığı sağlar. Özellikle sık seyahat eden ebeveynler için doğru bir tercih olan bebek arabası düzenleyici çantalar, kısa bir yürüyüşten uzun bir yolculuğa kadar bebeğinizin ihtiyaç duyabileceği tüm eşyaları depolayabilecek alana ve bunlara hemen erişim sağlamanıza yardımcı olacak işlevselliğe sahiptir.

Bebek Arabası Düzenleyici Çanta Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek arabası düzenleyici çanta seçerken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. İhtiyaç duyduğunuz anda çantayı arabadan ayırıp günlük bir anne bebek çantası olarak kullanabilmek istiyorsanız daha büyük ebatlı çantaları tercih etmeniz gerekir. Çantanın içinde bulunan alan ve sağladığı yuvalar da oldukça önemlidir. Çantanın su geçirmez ve kolay temizlenebilir kumaşa sahip olması da ebeveynler için kullanım kolaylığı sağlar.

 Öte yandan çantanın bebek arabasına bağlanmasını sağlayan özellikleri de oldukça önemlidir. Ayrıca bir kemere mi sahip yoksa çanta kulpunun bebek arabasına sabitlenmesi mi bekleniyor, kullanım amacınıza ve tercihinize göre seçim yapmanız gerekir.

Bebek Arabası Düzenleyici Çanta Fiyatları

Bebek arabası düzenleyici çantalar marka ve modellerine göre değişen bir fiyat aralığına sahiptir. Buna göre en ucuz bebek arabası düzenleyici çantanın 50 TL’den başladığını ve içerdiği özelliklere göre 300 TL’ye kadar çıkabildiğini söylemek mümkündür.

BEBEK ARABASINI BEBEĞİNİZİN ARKADAŞINA ÇEVİRECEK AKSESUARLAR

Bebek Arabası Oyuncakları

Bebek arabası ön aksesuarları olarak da bilinen bebek arabası oyuncak aksesuarları özellikle yolculuk esnasında huzursuzluk yaşayan bebekler için yolculuğu keyifli kılacak aksesuarlardandır. Bu oyuncaklar özelliklerine göre pusetlerde de kullanılabilir.

Bebek Arabası Oyuncağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek arabası oyuncağı seçerken dikkat edilmesi gereken en temel nokta oyuncağın bebek arabasına kolayca sabitlenebilir yapıda olmasıdır. Bunun için kelepçeli alt zemine sahip oyuncaklar ve klipsli oyuncaklar olarak iki seçenek sunulabilir. İlk seçenek doğrudan bebek arabasının ön korumasına sabitlenir. Genelde dik konumda duran bu oyuncaklar dönebilen ya da çıkarılıp takılabilen aksanlara sahip, renkli ve kimi zaman sesli oyuncaklardır. Klipsli oyuncaklar ise genelde pelüş yapıdadırlar.

Bebek Arabası Oyuncağı Fiyatları

Bebek arabası oyuncakları, standart oyuncaklarla ortalama olarak aynı fiyat bandına sahiptir. Buna göre 20 TL’den başlayıp 150 TL’ye kadar genişleyebilen bir fiyat listesi sunulabilir.

 

BEBEK ARABASI AKSESUARLARINA DAİR SIKÇA SORULAN SORULAR

Bebek Arabası Alt Filesi Nedir?

Bebek arabası alt filesi genelde bebek arabalarına monte edilmiş halde gelen bir aksesuardır. Bu fileler bebek arabası üzerinde bir depolama alanı yaratır. Dört tekerleğin arasına kurulmuş bir filedir.

Bebek Arabası Minderi Nasıl Olmalı?

Bebek arabası minderi ergonomik yapıda, uygun ölçüde, terletmeyen ve kolay temizlenebilen kumaştan üretilmiş yapıda olursa daha sağlıklı ve uzun ömürlü kullanım sağlar.

Bebek Arabası Oyuncağı Gerekli Mi?

Bebek arabası oyuncakları, özellikle yolculuk sırasında huzursuzluk yaşayan bebekler için ideal birer üründürler ancak bebeğinizin herhangi bir oyuncağını da onun için yolculuk arkadaşı haline getirebilirsiniz. Bebek arabası oyuncakları bebek arabalarına monte edilebildiği için düşme ya da kaybolma gibi durumlara daha az rastlanır. Bu sebeple arzu ederseniz bebek arabası oyuncağı da edinebilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler