Sıralama

BANT BEZLER

Bant bezler, bebek bezi tercihinde ilk sıralarda yerini alan ürünler arasında. Doğum öncesinde stok yapmak isteyen ve bebeği için hangisinin en iyisi olacağını anlamaya çalışan ebeveynler, bebek bezlerinin çeşitliliği karşısında kararsızlığa düşebiliyor. Özellikle ilk defa çocuk sahibi olacak olan anne- baba adayları, bebeklerinin konfor ve sağlığını doğrudan etkileyen bebek bezini seçerken oldukça zorlanıyor. Kullanım kolaylığı sağlayan bant bezler, yeni doğanlar dâhil olmak üzere tuvalet eğitimine geçildiği 2-3 yaş dönemine kadar tüm bebeklerde kullanılabilir.

 

Ayarlanabilir Bant Bezler

Bebek bezi alırken, paketlerin üzerinde genellikle 1’den 5’e kadar numaraların yer aldığını görürsünüz. Her numara belli bir kilogram aralığına denk gelir. Örneğin, 2 numaralı bezler 3-6 kg aralığındaki bebekler için tasarlanmıştır. 3 kg ve 6 kg ağırlığına ulaşan iki bebek aynı ebattaki bezi kullanabilir.  Kilo farkı nedeniyle dar veya büyük gelmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bant bezler, yanlarında bulunan ve bebeğin belini tam olarak sarmasına yardımcı olan yapışkan bantlarla ön plana çıkıyor. Elle ayarlanabilme özelliğine sahip bant bezler, bebeğin bacak kısımlarının ve bel bölgesinin gereğinden fazla sıkılmasını veya gevşek bırakılmasını engelliyor. Bebeğinizin kilosuna göre ayarlamayı kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Buna ek olarak, bant bezler bebeğinizin kıyafetini tam olarak çıkarmanıza gerek kalmadan bez değiştirme imkânı da sunuyor. Özellikle kış aylarında, kıyafetin çıkarılmaması anneler için bir tercih sebebi.

Özellikleri

Bant bezler; yumuşak ve nefes alabilen dokusuyla pişik, kızarıklık ve sürtünme sorunlarının önüne geçen ürünlerdir. Ayrıca, sızdırma gibi ufak kazaların yaşanmaması için yüksek emiş gücüne sahiptir. Bebek bezinin içeriğinde, bebeğinizin cildine zararlı maddelerin kullanılmadığından emin olmalısınız. Diğer yandan hareketleri kısıtlamayan, sıkmayan ve bele tam oturan bant bezler, bebeğiniz için idealdir.

Ürün tercihinde bulunurken bezlerin cinsiyetine de dikkat etmelisiniz. Kız, erkek ve unisex olarak karşımıza çıkan bant bezler; sızdırma problemlerinin yaşanmaması için cinsiyet özelliklerine göre tasarlanmaktadır. Emici yüzeyler erkek bezlerinin ön tarafında yer alırken, kız bezlerinde orta bölgede yoğunluk kazanmaktadır.

Bant bezleri kullanmak, hareketli çocukları bez değiştirme esnasında sabit tutabilmek pek mümkün olmadığından zor olabilir. Özellikle 4. ay itibariyle, bebeklerin hareket kabiliyetleri ve çevrelerine ilgileri artar. Hareketliliği artan bebeklerde ve tuvalet alışkanlığının kazandırıldığı dönemlerde, kullanım kolaylığı sağladığı için külot bez kullanımına geçiş yapabilirsiniz. Bebeğinizin cildini kuru tutan ve ıslaklık göstergeleriyle kontrol etmeyi kolaylaştıran bant bezleri tercih edebilirsiniz. Baby Mall kategorisinde yer alan ürünlerle, bebeğiniz için konforlu ve sağlıklı bezler tercih edebilirsiniz.

Son Gezilen Ürünler