Ateş Ölçerler

Ateş ölçerler, özellikle yeni doğan bir bebeği olan her evde mutlaka olması gereken malzemelerin en başında gelir. Yeni doğan bebeklerin bağışıklık sistemleri henüz tam olarak oturmamıştır. Ayrıca vücut sıcaklıklarını da kendileri sağlayamazlar. Bu nedenle de bu dönem, bebeklerin hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı en savunmasız oldukları zamanlar olarak bilinir. Yeni doğan bebeklerin vücut sıcaklıklarının bir süre boyunca, dikkatli şekilde kontrol edilmesi gerekir.

Bebekler için özel olarak üretilen ateş ölçerler, anne ve babaların her dönemde en büyük yardımcılarından biri olmuştur. BABYMALL’da çok fazla modeli ve çeşidi bulunan ateş ölçerlerin; son zamanlarda en sık tercih edilen modeli olan temassız ateş ölçerlerdir.

Kızılötesi Işınlarla Temassız Ve Uzaktan Ölçüm Yapılabilir

Temassız olan dijital ateş ölçerlerin içinde bulunan kızılötesi ışınlar, bebeğin vücut sıcaklığını uzaktan algılayabilir. Bu da büyük bir kullanım kolaylığı sağlar. Bebeklerin ateşlerini ölçmek için cihazın ateş ölçer sensörünün bulunduğu kısım, bebeğin altına ya da kulak içine doğru yaklaştırılır. Bu cihazlarda genellikle yeşil, sarı ve kırmızı olarak 3 farklı renk bulunur. Bu renkler bebeğin ateş seviyesine göre led ekranda yansıtılır. Bebeklerin ve çocukların ateşi 36,5 dereceyi geçmemelidir. 37 dereceden sonrası ise ateş olarak kabul edilir.

Bebeklerin ateşlerini ölçülmesinde kullanılan bir diğer termometre cinsi de dijital olanlardır. Bu ateş ölçerlerle, bebeklerin genellikle koltuk altlarından ateşleri ölçülür. Ancak çok küçük yaşta bebekler sabit kalmak konusunda zorlandıklarından genellikle belirli bir yaşın üzerindeki çocuklar için bu ürünlerin kullanılması tavsiye edilir. Civalı olan eski tip cam termometreler ise kırılma riski olduğundan dolayı tavsiye edilmez. Bu tip termometrelerin içinde bulunan civanın çok az miktarı bile insan sağlığı açısından tehlikelidir. Bu nedenle temassız dijital ya da sadece dijital olan ateş ölçerlerin kullanılması daha uygun olacaktır.

Kayıt Listesiyle Takip Kolaylaşır

Ateş ölçerlerin, bebekler hastayken ateşlerini takip edebilmek için kayıt özellikleri de bulunur. Bu da anne ve babalar için büyük kolaylık sağlayan bir diğer özelliktir. Bebekler ve çocuklar için evde mutlaka bulundurulması gereken ateş ölçerler fiyatları, işlevleri ve modellerine göre farklı şekilde fiyatlandırılırlar. Her bütçe için ateş ölçer bulabilmek mümkündür.

 

 

Son Gezilen Ürünler