Sıralama

Alıştırma Bardakları

Alıştırma bardakları çocukların su içmeye alışmasını sağlayan, özel olarak üretilmiş bardaklardır. Bebeklerin organları, yetişkin insanlar gibi çalışmaz. Su içmeyi ve yemek yemeyi öğrenmesi için, bir bebeğin alıştırmalar yapması lazımdır. Bebeklerin su ve diğer sıvıları içmeyi öğrenmesini sağlayan bardaklar, herhangi bir boğulma tehlikesini de ortadan kaldırır. Bu bardaklarla güvenli bir biçimde bebeğinizi besleyebilirsiniz. Baby Mall’da, birbirinden farklı alıştırma bardaklarını bir arada bulabilirsiniz.

Anne ve babaların temel görevi, çocuklarını sağlıklı bir biçimde büyütmek ve geleceğe hazırlamaktır. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapan ebeveynlere yardımcı olacak, her süreçte ve alanda pek çok ürün bulunur. Belli bir büyüklüğe erişen bebekler, artık yemeyi ve içmeyi öğrenmek durumundadır. Bunun için de, beslenme alışkanlığı kazandıracak ürünleri kullanmak gerekir. Bebeğin ebeveynine bağımlı olmaktan kurtulup, kendi başına su ve diğer sıvıları içmesi için üretilen alıştırma bardakları; bebeğin öz yeterlilik duygusunu geliştirir. Bebekler, bu sayede kendi başlarına davranışlarda bulunma alışkanlığı kazanmaya başlarlar.

Hangi Alıştırma Bardağını Tercih Etmek Gerekir?

Anne ve babalar, bebekleri için alacakları her şeyi titizlikle seçer. Bebeğin sağlığına zarar vermeyen ve rahatça kullanılabilen ürünleri tercih etmekte yarar vardır. Alıştırma bardağını seçerken şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Bebeğin gelişim dönemine uygun olması
  • Rahat kullanılması
  • Antialerjik ve antikanserojen olması
  • Kolay yıkanabilmesi
  • BPA (Bisfenol A) maddesi içermemesi
  • Polipropilen ve silikon malzemeden üretilmesi
  • Hafif olması
  • Köşesiz olması

Bütün bu özellikler, bebeklerin su ve diğer sıvıları rahatça içebilmesini sağlayan alıştırma bardağında bulunması gereken özelliklerdir.

Alıştırma Bardağı Modelleri

Belli bir süre kullanılması gereken alıştırma bardakları, yetişkinlerin kullandığı bardaklara benzemez. Bebeklerin damak yapısına uygun olan bardakların, birkaç farklı modeli bardır. Kulplu bardak modelleri, bebeğin bardağı daha kolay kontrol edebilmesini sağlar. Böylece alıştırma bardağı düşmez. Pipetli alıştırma bardağı da bebeklerin ağız yapısına uygundur ve bebek sıvıyı ihtiyacına göre içer. Valfli modeller, sıvıyı dışarıya sızdırmaz. Böylece bebeğin üstü ıslanmaz ve bebek sıvıyı rahatça içebilir. Farklı desen ve renklere sahip olan alıştırma bardakları, seyahatler için de pratik bir üründür.

Son Gezilen Ürünler