Aktivite Merkezleri

Aktivite merkezleri, eğitimi öne alan ama eğlenceyi de ihmal etmeyen bebek oyuncakları arasında yer alır. Bebekler büyümeye başladıklarında, çevrelerini daha fazla merak ederler. Çünkü, algıları çevrelerine karşı giderek daha da açılmaktadır. Beş duyu organları ile etraflarında olup biten her şeye dikkat kesilirler. Bu yüzden, farklı oyuncaklarla onların bu ihtiyaçlarını doğru şekilde gidermek lazımdır. Baby Mall, bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimleri için çok farklı oyuncak çeşidini bir arada sunar.

Birden Çok Aktivite İçin Tek Oyuncak

Bebeğiniz büyürken onun ilgi ve ihtiyaçlarını fark etmeniz gerekir. Onları, ihtiyaçlarına uygun aktivitelere yönlendirmek anne ve babaların temel görevleri arasında yer alır. Algı dünyalarının gelişmesi, çevrelerini net olarak algılayabilmeleri ve meraklarının daha da artması için tercih edilecek oyuncakların niteliği çok önemlidir. Bu çerçevede çocukların farklı aktiviteleri bir arada yapabilecekleri ünitelere ihtiyaçları vardır. Aktivite merkezleri, miniklerin eğlenmesini ve öğrenmesini sağlayan oyuncaklardan biridir. Pek çok anne ve baba; bu oyuncağı tercih ederek bebeklerinin öğrenirken, sağlıklı ve huzurlu bir biçimde büyümesini hedefler.

 

Çocuğunuz İçin Eğlenceli Aktiviteler

Sonbahar ve kış aylarında eve kapanan çocuklar, çok sıkılır. Dışarı çıkamadıkları için, enerjilerini atmak üzere bazen küçük yaramazlıklar bile yapabilir. Onların enerjilerini tek bir ünite içerisinde atabilecekleri ve zihinlerini geliştirebilecekleri aktivite merkezleri, bebekler için gerçek bir eğlencedir. Minikler, bu eğlenceli oyuncakla oynayarak yeni şeyler de öğrenir. Bunların yanı sıra aktivite merkezlerinin şu faydaları bulunur:

  • Motor hareket gelişimine destek olur.
  • Fiziksel gelişime yardımcı olur.
  • Duyuların gelişimi için önemlidir.
  • El-göz koordinasyonunu sağlar.
  • Analitik düşünmenin gelişmesini sağlar.
  • Sosyal gelişim için kullanılabilir.
  • Yaratıcılıkları gelişir.

Bütün bu faydalarıyla aktivite merkezleri, çocuğun eğlenmesini sağlar. Alfabeyi, eğlenceli müzikler eşliğinde öğrenen bebeklerin sözcük dağarcıkları da gelişir. Renk, şekil ve figürleri tanımaya başlayan çocukların seçicilikleri artar.

Çocuğunuzun daha küçücükken dünyayı tanımasını sağlayan bu ürün, onun dil gelişimi açısından da oldukça önemlidir. Konuşmayı öğrenmeye başlayan çocuklar, aktivite merkezinin üzerindeki varlıkların adlarını öğrenerek yeni kelimelerle konuşmaya başlar. Ayaklarının takılıp çıkarılması, bu oyuncağın farklı şekillerde oynanabilmesini de sağlar. Hafiftir, bu yüzden her yere kolaylıkla taşınabilir. Ayaklarının sağlam olması, güvenlik risklerini de ortadan kaldırır.

Son Gezilen Ürünler