Sıralama

0-36 Kg Oto Koltukları

Çocuklarınızın arabada güvenilir bir biçimde seyahat etmesini sağlayan oto koltukların kullanımı yasal olarak da zorunludur. Trafik kurallarına göre 36 kilodan daha zayıf ve 1.35 cm’den kısa olan bütün çocukların, araç içinde yolculuk esnasında oto koltuğu kullanmaları gerekmektedir. Araçlar yolculuk halindeyken araç içinde emniyet kemeri ve hava yastığı gibi işlevsel koruyucular, yetişkinlerin boyuna göre ayarlanmış olduğundan dolayı çocuklar araç içinde oto koltuğa ihtiyaç duyarlar. Oto koltuk aracın koltuğuna sabitlenerek, çocuğunuzu kaza veya ani frenlerde yaralanmasını engellemektedir. Oto koltuk modelleri çocuğunuzun fiziksel özelliklerine göre farklı türleri mevcuttur. Oto koltuk modelleri, çocuğun yaşına göre değil de koltukların ağırlık taşıma kapasitesine göre 5 gruba ayrılmaktadır. 0-36 kg oto koltuklar genişletilmiş oto koltuğu grubunda bulunmaktadır. 0-36 kg oto koltuklar 5 grubu da içine alarak doğumdan itibaren 11-12 yaşa ve 36 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Çocuğunuza 0-36 kg oto koltuğu satın alarak uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilirsiniz.

0-36 Kg Oto Koltuğu Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0-36 kg oto koltuk satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk faktör, koltuğun sahip olduğu sertifika ve onaylardır. Oto koltuğun olası bir kaza durumunda ne kadar basınca dayanıklı olduğu, saatte kaç kilometre hızla yapılmış bir kazada sabit kalabileceği gibi küçük ayrıntılar, sahip olduğu sertifikalarda bulunmaktadır. Özellikle beş noktalı emniyet kemeri olan oto koltukları, olası kaza durumunda çocuğunuzun güvende olmasını sağlayabileceği gibi çocuğunuzun emniyet kemerini kurcalayarak ya da isteği doğrultusunda çıkarmasını da engellemektedir. Oto koltuğun pozisyonunun ayarlanabilir nitelikte olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu özellik sayesinde araca bindiğinizde çocuğunuzu oto koltuğa kolayca oturtabilirsiniz. Oto koltuğunuzu isteğinize göre ters veya düz biçimde kullanabilirsiniz. Birçok oto koltuk modelinde, pozisyonunu ve eğimini değiştirerek koltuğun uyku zamanında yatay pozisyona getirerek çocuğunuz için konforlu bir alan yaratabilirsiniz. Oto koltuk modellerinin kumaşları terletmez ve anti alerjen özellikler taşıdığı için çocuğunuzun konforunu düşünmektedir. Ayrıca oto koltuk kumaşının leke tutmaz nitelikte olması sayesinde ebeveynler için de temizlik açısından oldukça rahat bir kullanım imkanı sunmaktadır.

0-36 Kg Oto Koltukları ile Çocuğunuze Keyifli Yolculuklar Sunun

Top tether sistemi, 0-36 kg oto koltuğunuzu araç koltuğuna güvenilir bir şekilde sabitlemenize yardımcı olmaktadır. Bu sistem sayesinde oto koltuklar herhangi bir kaza esnasında sarsılmayacağından dolayı olası kötü durumlara engel olmaktadır. Bu sebeple en iyi oto koltuk modellerini incelerken top tether sisteminin olmasına özen göstermeniz çocuğunuz için oldukça güvenilir olacaktır. Emniyet kemeri değişiklikleri olan modellerde ebeveynler isterse üç noktalı kemeri isterse beş noktalı kemeri olan modellerden birisini tercih edebilir. Temizlik kısmında ise modelden modele farklılık gösteren kılıfın sabit olması veya çıkarılabilir olması özelikleri bulunmaktadır. Kullanıcılar tarafından kılıfı çıkarılabilen oto koltukları temizliği kolay olacağından dolayı daha çok tercih edilmektedir.

0-36 Kg Oto Koltukların Bütün Fonksiyonlarından Yararlanın

0-36 kg oto koltukları düzgün bir kullanım ile çocuğunuzun yasal olarak oto koltuk kullanması gereken sürece kadar size eşlik edecektir. Oto koltukları çocuğunuzun oturma pozisyonuna göre ayarlayabilir ve konforlu bir yolculuk geçirmesini sağlayabilirsiniz. Oto koltuğunuzu emniyet kemeri kılıfları ve yastıkları ile çocuğunuz için daha rahat bir hale dönüştürebilirsiniz. Ayrıca oto koltuk yükseltici minderleri ve aparatlarını kullanarak çocuğunuzun oturma pozisyonunu dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Özellikle çocuğunuz oto koltukta otururken huysuzlanıyor veya canı sıkılıyorsa, portatif aktivite tepsileri sayesinde oto koltuğunuzu çocuğunuz için oyun alanına kolaylıkla çevirebilirsiniz. Oto koltuk kılıfları sayesinde oto koltuğunuzun kirlenmesini önleyebilir ve istediğiniz biçimde kişiselleştirebilirsiniz. 

En Uygun 0-36 Kg Oto Koltuk Fiyatları Babymall'da!

Ebeveynler hem çocuklarının güvenliğini garantiye almak hem de kanunlara uygun davranmak için oto koltuğu satın almaktadırlar. En iyi 0-36 kg oto koltuk modelini arayan kullanıcılar karar verme aşamasında birçok özelliğin yanında koltukların fiyatlarını da dikkatli biçimde araştırmaktadır. Bu nedenle birçok ebeveyn hem ortalama fiyatlara sahip modellere hem de modeller arasında oluşan fiyat farklılıklarına bakarak piyasadaki ürünlerin kıyaslamasını yaparlar. 0-36 kg oto koltuğu fiyatını ortalama olarak belirleyen en temel faktörler üretimindeki maliyet unsuru, koltuklardaki ekstra destekler ve sahip olduğu özelliklerdir. 0-36 kg oto koltukları, seyahatlerde çocukların güvenli alanını oluşturan ekipman olduğu için üretimlerinde de dayanıklı materyallerin kullanılması gereklidir. Bu sebeple tüm bu özellikler 0-36 kg oto koltuk fiyatlarının belirlenmesinde önem taşımaktadır. 0-36 kg oto koltuklarına en uygun fiyatlarla sahip olmak için babymall’daki indirim ve kampanyaları takip edebilirsiniz.

 

0-36 KG OTO KOLTUKLARI HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

0-36 Kg Oto Koltukları Kaç Yaşa Kadar Kullanılır?

Oto koltukları kullanım süreleri yaşla değil, çocuğunuzun kilo ve boyuna göre belirlenmektedir. Bütün çocukların gelişim özellikleri birbirine göre değişiklik gösterebileceği için, kullanım ömürleri farklı olmaktadır. 0-36 kg oto koltukları boy olarak 45-135 cm ve kilo olarak 0-36 kg çocuklar için uygundur. 0-36 kg oto koltukları yaş olarak doğumdan itibaren kullanım için uygunken ortalama olarak 11-12 yaşına kullanılabilmektedir.

0-36 Kg Oto Koltuklar Nasıl Temizlenmelidir?

0-36 kg oto koltuklar her ne kadar kir tutmayan ve terletmeyen kumaşlardan üretilmiş olsa da çocuğunuzun sağlıklı ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmesi için oto koltuğunu sık sık temizlemeniz daha iyi olacaktır. Temizleme işlemine ilk olarak oto koltuğu söküp bölgeyi süpürerek başlayabilirsiniz. Daha sonra ise koltuğun kılıfı çıkarılmaya uygunsa, kullanma kılavuzundaki talimatları inceleyerek yıkayabilirsiniz. Kılıfı çıkartmış olduğunuz koltuk iskeletini nemli bir bez ve deterjan aracılığıyla silerek temizleyebilirsiniz. Son olarak koltukta bulunan bağlantı noktalarını ve emniyet kemeri tokalarını sabunlu bir bez ile düzgün bir biçimde temizlemeniz oto koltuğunuzu oldukça hijyenik bir hale dönüştürecektir.

0-36 Kg Oto Koltukların Kullanımı Zorunlu Mudur?

Kara Yolları Genel Müdürlüğü kuralları doğrultusunda çocuğunuz araç içinde yolculuğu sırasında oto koltuğu bulundurmak ve genel olarak 12 yaşına kadar bütün çocuklar için oto koltuğu kullanmak zorunlu hale getirilmiştir. Oto koltuğu grupları içinden birini almanız zorunlu olduğundan 0-36 kg oto koltuk modelini tercih etmeniz daha uzun süreli kullanım sağlar. 0-36 kg oto koltuklarından satın aldıktan sonra düzgün bir biçimde kullanırsanız çocuğunuzun fiziksel özelliklerinin değişmesi sonucunda yeni bir koltuk almanıza gerek kalmaz.

0-36 Kg Oto Koltuklar Araca Nasıl Bağlanır?

0-36 kg oto koltukları araca düzgün biçimde sabitlemek bebeğinizin güvenilirliği açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Oto koltuğu bağlamak için isofix sisteminden yararlanabilirsiniz. Öncelikle oto koltuğu aracınızın arka koltuğuna düzgün bir biçimde yerleştirmeniz gerekmektedir. Oto koltuğun arka kısmındaki iki çubuğu aracınızdaki çocuk oto koltuğu isofix kancalarına geçirebilirsiniz. Bağlantı dayanıklı ve sağlıklı bir şekilde yapıldığında oto koltuk yerine tam olarak yerleşecektir. Çocuk oto koltuğu isofix sistemiyle sabitlendiğinde neredeyse herhangi bir hata oranı olmamaktadır. Bu sebeple söz konusu olan bağlantı biçimi çocuğunuzun güvenilirliği için en iyi sistemdir. Bunun dışında oto koltuklar emniyet kemerinin oto koltuğun arka tarafında yer alan klipslerden geçirilmesi sonucunda da yerleştirilmektedir.

Son Gezilen Ürünler