Oto Koltuğu Yükselticileri

Yükselticiler; anne ve babaların bebekleri veya çocukları ile güvenli şekilde seyahat etmesini sağlayan, oto koltuklarının yan aksesuarlarındandır. Araç içinde çocuklar için çok daha güvenli bir alan yaratmak için tasarlanmışlardır.

Emniyet kemeri gibi ekipmanlarla birlikte satılan yükselticiler, oto koltuklarının araçlara sabitlenmesini kolaylaştırıyor ve yolculuk süresince karşılaşılabilecek ani fren ya da manevra gibi durumlarda bebeklerin daha sabit kalmasını sağlıyor. Özel bir bağlantı türü olan Isofix bağlantı ile de bağlanabilen yükselticiler, darbelerin de yarattığı etkileri en aza indiriyor.

Oto Koltuğu Yükselticileri Özellikleri

Yükselticilerin hacimleri büyük şekilde üretildiklerinden, bebeklerin yolculuk sırasında rahatlıkla uyumasına imkân sağlayan bir yapıları var. Bu genişlik, bebekler ya da çocuklar uyurken ekstra bir konfor sağlıyor.

Normal hayatınızda da kullanabileceğiniz yükselticiler sayesinde, çocuğunuz oto koltuğunda uyusa bile uykusunu bölmeden kolaylıkla araçtan çıkarmanıza da yardımcı oluyor. Oto koltuklarının istenilen ve ihtiyaç duyulan yükseklikte ayarlanmasına, çeşitli şekillerde de kullanılmasına olanak sağlayan yükselticilerle bebekler çok daha konforlu şekilde seyahat edebiliyor.

En büyük avantajlarından biri de yükselticilerin oldukça hafif olması ve taşınma kolaylığı olarak öne çıkıyor. Çocukların yaşlarına ve farklı kilo seviyelerine göre farklılık gösteren yükseltici çeşitleri, hemen hemen tüm ürünlere uyum sağlaması açısından da oldukça pratik bir kullanım avantajı sağlıyor.

Ekstra Güvenlik Sağlayan Yükselticiler

Ayrıca yükselticilerde, oto koltuklarına ek bir takım güvenlik önlemleri de mevcut. Bunlardan en önemlileri, yan kısımlarında koruyucu alanları bulunan ürünler. Oto koltuğuna ek şekilde güvenlik sağlayan yükselticilerde, istenmeyen durumlar oluşması halinde çocuklar ve bebekler ek bir güvenlik önlemi ile korunmuş oluyor. Yükselticilerde kullanılan özel kumaş sayesinde çocukların ya da bebeklerin oturduğu yerden kayması engellenirken, yüksekliği ayarlanabilir kolçakların olduğu modeller de ayrıca bir konfor sağlıyor.

Farklı modelleri ve çeşitleri bulunan yükselticilerin bazı modellerinde yan kısımlarında ek olarak eklenen fileler sayesinde, çocuklarınızın araç içinde ihtiyaç duyacağı bakım malzemelerini ya da oyuncaklarını da koyabileceğiniz bir alan bulunuyor. Araçların koltuk döşemelerine de uyum sağlayacak şekilde çeşitli renklerde üretilen yükselticiler, güvenlik ve konforun yanı sıra aynı zamanda şık tasarımlara da sahip ürünler olarak anne ve babaların beğenisine sunuluyor.

Son Gezilen Ürünler