Sıralama
ÜzgünüzAradığınız kriterlere sahip bir ürün bulunamadı.

Plaj Havlusu

Plaj havlusu bebeklerle ve çocuklarla tatile çıkıldığında, deniz kenarında en çok kullanılan üründür. Bebekler ve çocuklar için özel üretilen plaj havluları farklı renk, desen ve modelleri ile annelerin ve çocukların beğenisine sunuluyor. Bebeklerin ve çocukların denizden çıktıklarında üşümelerini engellemek için kullanılan plaj havluları, ayrıca üzerinde bulunan renkler ve çizgi karakterler nedeniyle de çocuklar tarafından çok seviliyor.

Özellikleri

Evde kullanılan banyo havlularından daha büyük boyutlarda olan bebek plaj havluları genellikle dikdörtgen şekilde, bebeklerin hassas ciltlerine özel iplik kullanılarak üretiliyor.

Bebekler için uygun olan plaj havlularının yüksek emicilik kapasitesine sahip olması gerekiyor. Bu havluların havuzdan ya da denizden çıkan bebeğinizin vücudunu tam şekilde sarmalıdır. Tüm nemi bir kerede emerek bebeğiniz kuru tutmayı sağlaması aynı zamanda en önemli özelliği olarak biliniyor. Plaj için kullanılan havlular, diğer havlulara göre biraz daha ince yapıda oluyor. İnce yapıları ise ıslandıklarında kolay kurumalarını ve ıslakken ağırlıklarının normalden çok daha hafif olmasını sağlıyor. Ayrıca bu havlular plajda bulunan kum ya da taş zemin üzerine ya da şezonglara da serilebiliyor.

Plaj havlularının çocuk modellerinde çok sayıda alternatif bulunuyor. Ürünlerde kullanılan farklı iplikler ve kumaşlar olduğu gibi son zamanlarda en çok mikrofiber kumaşların kullanıldığı havlular tercih ediliyor. Mikrofiber olan havluların bir diğer özelliği ise diğer havlulara göre çok daha az yer kaplaması ve taşımasının da bu nedenle oldukça kolay olması olarak öne çıkıyor.

Pamuklu Ya Da Bambu Havlular

Ayrıca pamuklu ya da bambu havlular da annelerin bebekler için en çok tercih ettikleri plaj havlusu çeşitleri arasında yer alıyor. Çocuklar için kullanıldığından dolayı içeriğinde polyester ya da sentetik dokuma olan havlular çok tercih edilmiyor.

Bebeklerin cildi normalden çok daha hassas olduğundan dolayı, tamamen organik ipliklerden üretilen plaj havluları ya da tamamen elde dokunan peştamal şeklinde olan havlular plaj havlusu olarak kullanılabiliyor. Bebeklerin cildi ile direkt şekilde temas eden plaj havlularını seçerken, normal havlular kadar özen gösterilmesi gerekiyor. Bebek ve çocuk plaj havluları renklerine, desenlerine, boyutlarına ve üretildikleri kumaşın cinsine göre farklı fiyatlarda annelerin ve çocukların beğenisine sunuluyor.

 

 

 

 

Son Gezilen Ürünler