Sıralama

Hamile Çorabı

Hamilelik dönemlerinde karın aydan aya büyümeye başladığından dolayı anne adaylarının giydiği kıyafetler ve kullandıkları aksesuarlar da doğal olarak değişkenlik gösterir. Anne adaylarının belirli bir aydan sonra, hamilelik sonuna kadar rahatlıkla kullanabilecekleri ürünler ise sürekli olarak yeni bir ürün alma derdine son verir.

Hamileler için özel olarak üretilen hamile çorabı ise bu ürünlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Kadınların giydiği bildiğimiz külotlu çoraplardan üretim ve tasarım olarak farklı olan hamile çorapları, anne adayları için özel bir yapıya sahiptir. Çok daha esnek ve elastik kumaşlar kullanılarak üretilen hamile külotlu çorap çeşitlerinde, hem karın hem de bacak arasındaki bölgelerde farklı parçaların olduğu çoraplardır. Hamile çoraplarında karın bölgesi, hamilelik boyunca büyüdüğü için normalden çok daha geniş şekilde özel olarak dikilir. Bu nedenle de bu çoraplar, hamilelik boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Sürekli büyüyen ve genişleyen karın bölgesinde ayrı bir ön bölüme sahip olan bu çorapların, karın aydan aya büyüdükçe esneme ve genişleme özelliği bulunur.

 

Karnı Sıkmayan Çoraplarla Şık Hamilelik

 

Bu çorapları alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu kendinden esneyebilen ve genişleyebilen modelin, annenin genişleyen karın bölgesinde bir baskı yaratmamasıdır. Gereğinden fazla şekilde karın bölgesini sıkan hamile çoraplarını kullanmak hem anneye hem de bebeğe zarar verebilir. Bu nedenle giyerken ve satın alırken bu detayın göz önünde bulundurulması tavsiye edilir. 

 

Hamile çorapları modellerinin en büyük özellikleri, çok rahat, esneyebilen elastik yapıda ve yumuşak kumaşlar kullanılarak üretilmesidir. Annelerin hamilelik döneminde en çok rahat ettikleri kıyafetler genellikle etekler ve elbiseler olduğundan dolayı, hamile çorapları sık ihtiyaç duyulan aksesuarların başında gelir.

 

Hem doğumdan önce hem de doğumdan sonra kullanılan hamile çorapları terletmeyen, doğal iplikler ve organik kumaşlarla üretilir. Yumuşak dokusu ile rahatlık sağlayan hamile çorapları doğum sonrasında da vücudun şeklini koruma konusunda yardımcı olan ürünlerdir. Tüm elbiseler ve eteklerle rahatlıkla kombinlenebilmesi için farklı renklerde ve desenlerde üretilen hamile çorapları, anne adaylarının gebelik dönemlerinde en sık kullanmayı tercih ettikleri ürünler listesinde üst sıralarda bulunur.

 

 

 

 

 

 

 

Son Gezilen Ürünler