Park Yatak Satın Alma Rehberi

PARK YATAK SEÇİM REHBERİ

Park Yatak Almadan Önce

Park yataklar evinde çok fazla yer olmayan aileler için iyi bir alternatif olabilir. Bebek, üç yaşına gelene kadar bu yataklar rahatlıkla kullanılabilir. Park yataklarda ahşap gibi sert materyaller kullanılmaz. Bebek altı aylık olana kadar yatak bölümü üst kısımda, park bölümü alt kısımda olacak şekilde kullanılır. Çünkü bu dönemde bebek çok hareketli değildir ve güvenlik riski içermez. Altıncı aydan sonra riskli dönem başlar. Bu dönemde yatak düşme riskine karşı alt kısma alınır. Böylece bebek ayağa kalksa bile sıkıntı yaşanmaz. 

Uzmanlara göre bebekler, bir yaşından sonra kendilerine ait böyle eğlenceli ve güvenli bir alan olmasından memnun oluyorlarlar. Üstelik bu yatakların en büyük avantajlarından birisi de neredeyse hepsinin taşınabilir olması. Park yatak alırken taşınabilir özellikte olması ebeveynlerin mutlaka araması gereken bir özelliktir. Çünkü bebeklerin uyku düzeninin bozulmaması ve yerlerini yadırgamamaları gerekir. Bu yatakları seyahatlere giderken de rahatlıkla yanınızda götürebilirsiniz. Park yataklarda  titreme özelliği her ne kadar tasvip edilmese de, bebekler anne karnında sallantıyla hayata başladıkları için bunu isteyebiliyorlar. Bu modellerin büyüyebilir olanları, hem tadilat parası gerektirmiyor hem de odada fazladan yer kaplamıyor.

Mağazalarımızda Kraft, Graco, 4Moms, Baby2go, Prego, Sunny Baby ve daha birçok markaya ait her türlü ihtiyaca ve bütçeye yönelik geniş park yatak modellerimiz bulunmaktadır.