Hamile Yogası ve Anne-Bebek Yogası

BABYMALL’den en güzel hediye anne adaylarına ve annelere…
 
Hamile Yogası ve Anne-Bebek Yogası 13 Mart Pazar günü başlıyor.
 
Her pazar günü 14.30-15.30 saatleri arasında düzenlenecek hamile yogası ve anne -bebek yogası, ücretsiz olarak anne adaylarının ve annelerin katılımına açık olacak.BABYMALL, bu fırsattan yararlanmak isteyen müşterilerini Çukurambar mağazasına bekliyor.
 
Sağlıklı ve huzurlu bir hamilelik geçirmek, bebeğinizle duygusal bağınızı kuvvetlendirmek, egzersizlerle kan dolaşımınızı artırarak bebeğinizin daha iyi beslenmesini ve gelişmesini sağlamak için BABYMALL Çukurambar anne ve anne adayları için yoga eğitimi düzenliyor.
400 dünya markası ve 100 bin çeşit ürünle 2014 yılında Avrupa’yı “Dev Anne-Bebek Mağazacılığıyla” tanıştıran BABYMALL, doğum öncesi ve sonrası süreçte anne adaylarının ve annelerin ihtiyaç ve beklentilerini hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışıyla en iyi şekilde karşılamayı amaçlayarak büyümesine devam ediyor.

5.500 m² alanıyla Avrupa’nın en büyük bebek alışveriş merkezi olan BABYMALL Çukurambar açılışının hemen ardından Hamile Yogası ve Anne-Bebek Yogası etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Kadın Doğum Hemşiresi-Doğuma Hazırlık Eğitici Eğitmenliği Sertifikalı Eda Çur Pekeşen ile gerçekleşecek Hamile Yogası ve Anne-Bebek Yogası etkinliklerine BABYMALL Çukurambar mağazası ev sahipliği yapacak.

Eda Çur Pekeşen; “Hayatım boyunca harekete, doğallığa ve doğaya karşı hep ilgiliydim. Bu yüzden çok hareketliyim, doğalım ve doğayla iç içe olmayı seviyorum.Yaşam harekettir; hareket canlılık. Biz insanlar hareket ettikçe canlılığımız devam eder ve canlılığımız arttıkça hareket etme yeteneğimiz artar.
Biz modern insanların doğadan büyük ölçüde uzaklaşmış olması; hareketsizliğimize, bununla birlikte canlılığımızın azalmasına neden olmaktadır. Doğum süreci de bu olumsuz durumdan nasibini almaktadır. Bunun önüne geçebilmemizin en etkili yolu, sistemli bir şekilde bedenimizi hareket ettirmektir.”

“Ayrıca; gebelik, dünyaya gelecek yeni bir bireyin, anne karnındaki ortalama 41 haftayı kapsayan sürecidir. Doğacak olan bebeğin sağlıklı olması annenin canlılığının, yaşam enerjisinin yüksek olmasıyla doğrudan ilişkilidir.” diyen Eda Çur Pekeşen, yoga eğitmenliği sertifikasıyla bugüne kadar 300'e yakın sayıda gebeye yoga yaptırdı. Çoğu öğrencisinin doğum ve doğum sonrası döneminde yanında bulunan Pekeşen, böylece bebeklerin daha huzurlu ve mutlu olduklarını, doğum sonrasında annelerin toparlanma sürecinin çok daha hızlı olduğunu ve doğum sürecinde yoga yapan gebelerin, doğum kasılmalarını daha rahat ve kısa sürede geçirdiklerini de ifade etti.